More
  Strona głównaI ligaAbramczyk Polonia Bydgoszcz1. liga: to jak wyścig zbrojeń przed jakąś wielką wojną

  1. liga: to jak wyścig zbrojeń przed jakąś wielką wojną

  -

  Kluby 1 ligi od 4 dni szturmują transferowy rynek i wyławiają najlepsze okazje. Zanosi się, że przyszłoroczny sezon, może okazać się bardzo ciekawy. Nie będzie jak w tym roku dominatora (eWinner Apator Toruń), tylko kilka zespołów o zbliżonym potencjale kadrowym i sile.

  Reklama

  Zdunek Wybrzeże Gdańsk na dzień dobry uderzyło z grubej rury i ściągnęło do siebie Wiktora Kułakowa, czyli drugiego zawodnika na zapleczu ekstraligi pod względem skuteczności. A zraz potem Jakuba Jamróga.

  Abramczyk Polonia Bydgoszcz pozyskała Wadima Tarasienkę z Wilków Krosno. Rosjanin był najlepszym zawodnikiem 2 ligi. Mało tego, prezes Jerzy Kanclerz wyrwał prezesowi Krzysztofowi Mrozkowi z ROW Rybnik Grzegorza Zengotę, chociaż wychowanek zielonogórskiego Falubazu podobno był już jedną nogą na Gliwickiej.

  W 1. lidze trwa wyścig… zbrojeń (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

  Zobaczymy, jaka będzie odpowiedź spadkowicza z ekstraligi. Kim ROW załata dziurę w składzie po odejściu Kapra Woryny i Roberta Lamberta. Spodziewamy się mocnego uderzenia, że konkurentom aż zadrżą nogi. I wcale nie chodzi o sprowadzenie Rune Holty, bo temat Norwega z polskim paszportem jest już wałkowany od kilku tygodni.

  KACPER PLUDRA ODKRYCIE KOŃCÓWKI POPRZEDNIEGO SEZONU                                                               

  Prezes Mrozek lubi zaskoczyć. Za doradcę ma przecież trenera Marka Cieślaka, więc nie będzie szukał uzupełnień kadry, tylko sięgnie po wzmocnienia. Michael J. Jensen z Falubazu, może „PUK” Iversen, albo Paweł Miesiąc? Jeszcze będzie ciekawie.

  Gdańsk, Bydgoszcz, Rybnik, a przecież pozostałe ekipy nie chcą być gorsze. Ostrów Wielkopolski z Oliverem Berntzonem, Nikolaiem Klindtem, Tomaszem Gapińskim, albo Start Gniezno z wychowankami, którym nie można odmówić waleczności na torze i być może z Peterem Kildemandem wyglądają naprawdę ciekawie.

  Czytaj więcej  W Częstochowie modlą się o zrozumienie

  Co na to wszystko w Łodzi? Prezes Witold Skrzydlewski już nieraz mówił, że transfery lubią ciszę. Czyżby szykowała się jakaś niespodzianka? Menadżer Adam Skórnicki i Rohan Tungate, leszczyński zaciąg (Norbert Kościuch, Marcin Nowak) – kto jeszcze? Może Grzegorz Walasek, czyli stary, dobry znajomy „Skóry”. Celem numer jeden w Łodzi jest zatrzymanie u siebie Tungate’a, którego zachęcają do współpracy nawet kluby ekstraligi.

  Wilki Krosno straciły Tarasienkę, ale działacze nie załamują rąk. Toczą się rozmowy z Andrzejem Lebiediewem, Mateuszem Szczepaniakiem, Vaclavem Milikiem. W 2021 roku na zapleczu ekstraligi może być 5-6 drużyn, prezentujących podobne możliwości i sportowe plany. Ile chce awansować? Może tylko jeden, gdyby nie rozgrywano baraży.

  Wyścig na rynku transferowym trwa. Co przyniosą kolejne dni? Oj, dzieje się!

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...