Strona główna Aktualności 2. liga żużlowa: historyczne spotkanie na niemieckiej ziemi

2. liga żużlowa: historyczne spotkanie na niemieckiej ziemi

-

Kibice niemieckiego Wolfe Wittstock długo czekali na ten dzień. Już dzisiaj drużyna z Wittstocka odjedzie historyczny mecz w polskiej lidze na własnym torze. Rywalem będzie RzTŻ Rzeszów.

Reklama

Dla niemieckiej ekipy piątkowy mecz będzie miał podwójne znaczenie. Po pierwsze chodzi o wydarzenie historyczne, a po drugie o zmazanie plamy za spotkanie 1. kolejki. Przypomnijmy, że Wolfe Wittstock przyjechało na mecz do Poznania z trzema zawodnikami bez odpowiednich licencji i sędzia zawodów orzekł walkower dla przeciwników.

Czytaj więcej  Niedzielne kuriozum w 2. Lidze żużlowej

Mecz otwierający 2. kolejkę najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce na pewno zapowiada się interesująco. Faworytem wydają się goście z Rzeszowa. Na inaugurację ligi pokazali się ze świetnej strony, bo pokonali faworyta rozgrywek, Kolejarza Opole 59:31.

fot. www.rztz.pl
Na inaugurację ligi drużyna RzTŻ pokazała się ze świetnej strony (fot. www.rztz.pl)

Drużyna z Niemiec natomiast dalej jest jedną wielką niewiadomą. Po tym, co się wydarzyło w Poznaniu, nie wiemy czego się spodziewać po żużlowcach reprezentujących Wolfe Wittstock. W awizowanym składzie drużyny na piątkowy mecz nie ma wielkich armat. Najbardziej znanym zawodnikiem jest utalentowany Lukas Fienhage, który co ciekawe jest wystawiony na pozycji seniora, a równie dobrze mógłby jechać jako junior. W zestawieniu jest też polski akcent w postaci Marcina Kościelskiego oraz trenera Marcina Sekuły.

Czytaj więcej  2. liga żużlowa: Kwaśna inauguracja rozgrywek

Tor w Wittstocku jest bardzo specyficzny, ale jednocześnie zbliżony długością do owalu w Rzeszowie. Jedną z większych różnic między oboma obiektami jest szerokość. Owal w Wittstocku jest dużo szerszy niż ten w Rzeszowie. Mamy wrażenie, że spokojnie na niemieckim torze mogłoby się ścigać 6-8 zawodników.

Mimo tego, że tor w Wittstocku powinien być atutem miejscowym, to spodziewamy się, że rzeszowianie szybko połapią „kąty” i tym samym wygrają mecz.

Początek spotkania w piątek o godzinie 16. Transmisja w Motowizji TV.

Awizowane składy:

RzTŻ Rzeszów

1. Patryk Rolnicki

2. Adam Ellis

3. Dawid Stachyra

4. Patrick Hansen

5. Dawid Lampart

6. Mateusz Majcher

7. Patryk Zieliński

Wolfe Wittstock

9. Steven Mauer

10. Sandro Wasserman

11. Wiaczesław Monachow

12. Marcin Kościelski

13. Lukas Fienhage

14. Ben Ernst

15. Lukas Baumann

fot. www.rztz.pl

Musisz przeczytać

A jednak Pawlicki w GKM Grudziądz!

Nie miał lekkiego życia w tym sezonie, ale jak przystało na prawdziwego mężczyznę, spróbuje naprawić to, co zepsuł. Przemysław Pawlicki dostał kolejną szansę. W...

W Lesznie to nie działa