Strona główna Archiwum 2. liga żużlowa: mistrz Europy nie pomógł Wilkom

2. liga żużlowa: mistrz Europy nie pomógł Wilkom

-

Wyjątkowo w poniedziałek zakończyła się 6. kolejka 2. Ligi żużlowej. Wilki Krosno po raz kolejny pokazały klasę, pokonując na wyjeździe PSŻ Poznań. RzTŻ wysoko pokonał Kolejarza Rawicz. W Wittstocku natomiast Robert Lambert nie uchronił gospodarzy przed porażką z Kolejarzem Opole. Przed 7. kolejką wiemy już naprawdę dużo.

Reklama

Kolejarz to Unia?

Na otwarcie 6. Kolejki RzTŻ Rzeszów podejmował na własnym torze Kolejarza Rawicz. Goście wyjątkowo występowali w tym spotkaniu bez zawodników ekstraligowych z Unii Leszno. Od razu przełożyło się to na wynik i obraz spotkania. Rzeszowianie rozgromili swoich rywali 59:31. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale gospodarze w trakcie spotkania zanotowali dwa wykluczenia.

Czytaj więcej  Niedźwiadki dostały po łapkach

Świetny debiut w barwach RzTŻ Rzeszów zaliczył Ilja Czałow. Rosjanin wywalczył płatny komplet punktów (14+1). Taki sam dorobek zapisał przy swoim nazwisku Dawid Lampart, który od początku sezonu jest w bardzo dobrej formie.

Goście mieli problem z wygrywaniem wyścigów. Anders Rowe, czyli zawodnik, który wywalczył w szeregach Kolejarza najwięcej punktów (9+2 w sześciu startach) nie wygrał ani jednego biegu.

RzTŻ Rzeszów oprócz dwóch punktów meczowych wywalczył także bonusa. W pierwszym spotkaniu w Rawiczu przegrał różnicą dziewiętnastu punktów, ale w piątkowym meczu ta strata została odrobiona z nawiązką. Rzeszowianie opuścili przedostatnie miejsce w tabeli.

Wolfe z mistrzem i… z porażką

Wolfe Wittstock liczyło przed spotkaniem z Kolejarzem Opole na zwycięstwo. Mieli w tym pomóc Robert Lambert i Valentin Grobauer. Rzeczywistość okazała się brutalna. Po wyrównanym początku meczu gospodarze później musieli uznać zdecydowaną wyższość opolan. Niemiecka drużyna poległa 36:54.

Nierówno w tym spotkaniu jechała nowa gwiazda zespołu z Wittstocka. Robert Lambert zdobył 12 punktów w sześciu startach, czym nie powalił na kolana. Drugi z nowych nabytków, czyli Valentin Grobauer zawiódł na całej linii, nie zdobywając ani jednego punktu.

Czytaj więcej  Mistrz Europy w 2. lidze! To prawdziwa bomba transferowa!

Oprócz Lamberta najlepszym zawodnikiem Wolfe był junior Lukas Baumann. Niemiec w sześciu startach wywalczył 10 oczek.

fot. www.speedwayteam-wittstock.de
Tym razem Robert Lampert nie pomógł Wilkom z Wiitstock wygrać (fot. www.speedwayteam-wittstock.de)

W zespole gości wśród formacji seniorskiej nikt nie zawiódł. Zespół stanowił monolit i w drugiej części meczu pokazał, jak ogromną mocą dysponuje. Z ostatnich ośmiu biegów spotkania, goście wygrali aż pięć w stosunku 5:1.

W tej chwili jedynym zmartwieniem jest gorsza dyspozycja juniorów. Oskar Rowecki i Jakub Osyczka wspólnie wywalczyli tylko punkt. Natomiast wśród przeciwników formacja młodzieżowa zdobyła 15 punktów więcej.

Kolejarz Opole wygrał w Niemczech za trzy punkty i umocnił się na drugim miejscu w tabeli rozgrywek. Wolfe Wittstock natomiast dalej znajduje się na ostatniej pozycji.

Pożarci przez Wilki

Wilki Krosno ponownie nie do zatrzymania

PSŻ Poznań w starciu na własnym torze z Wilkami Krosno miał za mało argumentów, by pokonać mocnego przeciwnika. Krośnianie wygrali 51:39 po ciekawym meczu.

Gdyby trzeba było wybrać zawodnika meczu, to kandydat byłby tylko jeden. Jest nim Marcus Birkemose. 16-letni Duńczyk pokazał kawał świetnego żużla. W sześciu startach zdobył 14 punktów i 2 bonusy, a w dodatku trzykrotnie bił rekord toru. Ostatecznie najszybszy czas, to 66,27 s.

Poza Duńczykiem PSŻ Poznań nie miał w swoim składzie armat. Znów słabo pojechał występujący jako „gość” Robert Chmiel. Kierownictwo poznańskiego klubu spodziewało się po Chmielu na pewno dużo lepszych zdobyczy punktowych.

Czytaj więcej  Florek, chłopak z Szymanowa

Dla Wilków Krosno mecz w Poznaniu był zwykłym dniem w pracy. Szóste spotkanie i szóste zwycięstwo. W tej chwili ciężko znaleźć drużynę, która mogłaby poskromić Wilki. Liderem zespołu w spotkaniu z PSŻ Poznań był Wadim Tarasienko, który zapisał przy swoim nazwisku 12 oczek. W kolejnym meczu z rzędu świetnie zaprezentowała się formacja juniorska, która wywalczyła 13 punktów i 2 bonusy.

Zespół z Krosna ma w tej chwili 4 punkty przewagi nad drugim Kolejarzem Opole. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w przedostatniej kolejce. Jeśli Krośnianie utrzymają swoją wysoką dyspozycję i dalej będą wygrywać, to wówczas będą już mieli pewny awans do 1. Ligi.

Reklama

Tabela rozgrywek po 6. kolejce

1. Wilki Krosno 13 pkt +136

2. OK Bedmet Kolejarz Opole 9 pkt +27

3. Metalika Recykling Kolejarz Rawicz 6 pkt -17

4. RzTŻ Rzeszów 5 pkt +17

5. SpecHouse PSŻ Poznań 4 pkt -15

6. Wolfe Wittstock 2 pkt -148

fot. www.speedwayteam-wittstock.de

Reklama


Musisz przeczytać

Grigorij Łaguta: jesteśmy wyrzutkami

Grigorij Łaguta poruszył w mediach społecznościowych temat rosyjskiej federacji. Starszy z braci Łagutów twierdzi, że żużlowcy reprezentujący Rosję są wyrzutkami i nie mają żadnego...

Patryk Dudek przestał jeździć