Strona główna Aktualności 2. liga żużlowa: Patryk Wojdyło show i pani z dwoma defektami maszyny

2. liga żużlowa: Patryk Wojdyło show i pani z dwoma defektami maszyny

-

Za nami już 8. kolejka 2. ligi żużlowej. Interesującym starciem miały być Derby Podkarpacia, ale Wilki Krosno po raz kolejny pokazały swoim rywalom miejsce w szeregu, wygrywając z RzTŻ Rzeszów 63:27. Co warte odnotowania w innym ze spotkań 2. Ligi na torze pojawiła się kobieta.

Reklama

Gdzie te derbowe emocje?

To był dramat. Tak w skrócie można nazwać jazdę drużyny RzTŻ Rzeszów na własnym torze z Wilkami Krosno. Kibice zgromadzeni w piątek na stadionie przy ul. Hetmańskiej z pewnością liczyli na wyrównany pojedynek, a w głębi duszy być może nawet na zwycięstwo.

www.polskizuzel.pl
To nie były wyrównane derby. Wilki rozjechały drużynę RzTŻ jak walec (www.polskizuzel.pl)

Wilki rozjechały jednak drużynę RzTŻ jak walec i udowodniły, że należy im się awans do 1. ligi. Gości do wysokiego zwycięstwa 63:27 poprowadziło trio: Wadim Tarasienko, Bartłomiej Kowalski oraz Patryk Wojdyło. Na szczególną uwagę zasługują juniorzy, którzy znów okazali się mocnym punktem zespołu. Okazuje się, że świetna drużyna powinna mieć dobrych juniorów i również na poziomie 2. ligi się to sprawdza.

Czytaj więcej  Mistrz Europy w 2. lidze! To prawdziwa bomba transferowa!

Z dwójki juniorów trzeba wyróżnić Patryka Wojdyło, który zapisał na swoim koncie pięć zwycięstw i kolejny do kolekcji rekord toru. Wojdyło pobił rekord w biegu piątym, wykręcając czas 64,20s.

Gospodarze poza pojedynczymi wyskokami po prostu nie potrafili nawiązać walki z krośnianami. W zespole gości zanotowano niebywały wyczyn, ponieważ w ciągu piętnastu wyścigów żaden zawodnik nie przyjechał do mety na ostatniej pozycji.

Kolejarz miażdży jak Wilki

W sobotę drugoligowa karuzela przeniosła się do Opola, gdzie miejscowy Kolejarz podejmował PSŻ Poznań. Teoretycznie spotkanie zapowiadało się ciekawie, bo druga drużyna w tabeli podejmowała trzecią.

Czytaj więcej  2. liga żużlowa: gorzowska młodzież rozbiła bank

– W związku z koronawirusem zakładaliśmy w naszym klubie, że celem na ten sezon jest pierwsza trójka. Obecnie wszystko wskazuje na to, że osiągniemy nasze założenie. Przez COVID-19 sezon 2020 bardzo różni się od poprzednich. Trzeba pamiętać, że mamy bardzo młodą drużynę, więc nasz wynik jest dla mnie zadowalający. Oczywiście zawsze rezultaty mogłyby być lepsze, ale wiem, że każdy zawodnik daje z siebie wszystko – mówił nam przed meczem Arkadiusz Ładziński, prezes SpecHouse PSŻ Poznań.

W spotkaniu przeciwko Kolejarzowi Opole sztab szkoleniowy poznanian był zmuszony wystawić słabszą formację juniorską niż dotychczas, co automatycznie odbiło się na wyniku. Kolejarz pewnie wygrał 59:31. W dodatku w trakcie spotkania PSŻ stracił Marcusa Birkemose, który po upadku w wyścigu szóstym nie był zdolny do dalszej jazdy.

Czytaj więcej  2. liga: To była kolejka pogromów

Kolejarz Opole wzorem Wilków Krosno zmiażdżył rywali. Ich świetną dyspozycję przeciwko PSŻ Poznań pokazuje fakt, że tylko jeden zawodnik przyjechał podczas spotkania do mety na ostatnim miejscu.

Honoru gości bronił Kevin Voelbert, który niegdyś reprezentował Kolejarza Opole. Niemiec w sobotnim meczu w sześciu startach wywalczył 16 punktów, czyli jak łatwo policzyć ponad połowę dorobku całej drużyny.

Kolejarz Opole dalej ma szanse, aby awansować do 1. Ligi. Są one co prawda bardzo małe, ale być może opolanie jeszcze napsują krwi Wilkom z Krosna.

Pech Celiny

Na zakończenie 8. Kolejki przenieśliśmy się do Niemiec, gdzie Wolfe Wittstock podejmował Kolejarz Rawicz. W zespole gospodarzy na pozycji juniorskiej wystąpiła kobieta, Celina Liebmann. Niemka miała dużego pecha, bo dwukrotnie na starcie defektował jej motocykl. W trzecim swoim biegu dojechała do mety na ostatniej pozycji, ale mimo wszystko należą się jej brawa za rywalizację wśród mężczyzn.

Czytaj więcej  REKORDZISTA (reportaż)

Gospodarze wzmocnieni Robertem Lambertem nie dali szans rawiczanom, wygrywając 54:36. Lambert w pierwszym swoim biegu wjechał w taśmę, ale później był już bezbłędny. Lepszy dorobek punktowy od niego zanotował rewelacyjny junior Lukas Fienhage, zdobywca 14 punktów i bonusa. Fienhage już nie po raz pierwszy jest liderem swojej drużyny w 2. Lidze i być może zasłużył na szansę występów w 1. Lidze.

Zespół z Rawicza kolejny raz musiał sobie radzić bez wsparcia zawodników Unii Leszno. Tym razem porażka nie była tak wysoka jak poprzednie, a plan minimum udało się wykonać, bo Kolejarz wyjechał z Niemiec z punktem bonusowym.

W szeregach gości najskuteczniejsi byli Keynan Rew (10 punktów w sześciu startach) oraz Anders Rowe (8 punktów i bonus w sześciu startach).

Do końca sezonu w 2. Lidze zostały dwie kolejki. W najbliższy weekend zmagania w najniższej klasie rozgrywkowej mają przerwę. Jeśli Wilki Krosno w 9. kolejce co najmniej zremisują na własnym torze z Kolejarzem Opole, to już będą mogły świętować awans do 1. Ligi.

Tabela 2. Ligi po 8. kolejce:

1. Wilki Krosno 19 pkt +211

2. OK Bedmet Kolejarz Opole 15 pkt +89

3. SpecHouse PSŻ Poznań 7 pkt -30

4. Metalika Recykling Kolejarz Rawicz 7 pkt -69

5. RzTŻ Rzeszów 5 pkt -32

6. Wolfe Wittstock 4 pkt -169

Terminarz 9. kolejki 2. Ligi Żużlowej (2-4 października):

piątek: SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, godz. 16:00

sobota: RzTŻ Rzeszów – Wolfe Wittstock, godz. 11:45

niedziela: Wilki Krosno – OK Bedmet Kolejarz Opole, godz. 11:45

fot. www.polskizuzel.pl

Reklama


Musisz przeczytać

Anioł w naszym studiu

Przemysław Piasecki, kierownik startu z Unii Leszno nazwał go „najlepiej startującym zawodnikiem w Polsce”. Jest wychowankiem leszczyńskiej Unii, ale dzisiaj nie jest Bykiem, lecz......

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN