Strona główna Aktualności A w Australii ruszają! Darcy Ward i spółka przygotowują zawody

A w Australii ruszają! Darcy Ward i spółka przygotowują zawody

-

W Polsce i w Europie żużlowcy odpoczywają i relaksują się po sezonie, natomiast w Australii trwają przygotowania do pierwszych w tym sezonie zawodów. Turniej dla Darcy’ego Warda był dwa razy przekładany. Jest szansa, że tym razem odbędzie się bez przeszkód.

Reklama

W sobotę, 28 listopada, zaplanowano w Brisbane zawody, których organizatorem i gospodarzem jest Darcy Ward. Kibice zapewne doskonale go pamiętają. Były mistrz świata juniorów wjechał z przytupem do światowej elity i doznał kontuzji.

Czerwiec 2014, Leszno, Stadion im Slfreda Smoczyka, mecz Fogo Unia Leszno – Unibax Toruń, w akcji Darcy Ward i Chris Holder (fot. Mariusz Cwojda)

W sierpniu 2015 r. w wyniku wypadku na torze w Zielonej Górze uszkodził kręgosłup (przerwany rdzeń kręgowy) i trafił na wózek inwalidzki. Koledzy z żużlowego toru wspierają Warda i jednym z elementów pomocy mają być zawody w ostatnią sobotę listopada.

Czytaj więcej  Darcy układa sobie życie na nowo

Oprócz zmagań żużlowców do rywalizacji przystąpią również sidecary, czyli popularne motocykle z wózkami. Ścigać się będą także żużlowi adepci, startujący na motocyklach z silnikiem 125 ccm oraz 250 ccm. Zapowiada się wyjątkowo atrakcyjna impreza dla miłośników motosportu.

Czytaj więcej  Darcy Ward tego potrzebuje, mówi Jason Crump

Zawody “Darcy Ward Invitational” mają rozpocząć się o godzinie 13.30 czasu australijskiego, czyli w Polsce będzie g. 22:30. Udział zapowiedzieli m. in. były mistrz świata Jason Crump, Josh Grajczonek, Nick Morris, Kozza Smith i Josh Pickering.

Na liście startowej “Darcy Ward Invitational” znaleźli się:

– Jake Allen

– Kozza Smith

– Jason Crump

– Jacob Hook

– Laine Kennedy

– Ryan Douglas

– Josh Grajczonek

– Josh Pickering

– Rye Thomson

– Nick Morris

Uczestnicy rundy kwalifikacyjnej – najlepsza szóstka awansuje do turnieju głównego:

– Zac Cook

– Dale Borlase

– Declan Kennedy

– Zane Keleher

– Flynn Nicol

– Joel Coyne

– Cordell Rogerson

– Alan MacDonald

– Bailey Viner

– Aaron Jackson

– Davey Watt

– Moz Brown

– Hugh Skidmore

– Ben Cook

– Josh MacDonal

– Ben Shield

Rezerwowy:

– Michael Stayle

fot. Mariusz Cwojda

Reklama


Musisz przeczytać

Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

Fogo Unia Leszno rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Treningi w sali gimnastycznej prowadzi trener Michał Turyński. W szeregach leszczyńskich Byków znalazła się liczna grupa...