More
  Strona głównaAktualnościAleż zamieszanie!!! Jason Doyle zmienił zdanie

  Ależ zamieszanie!!! Jason Doyle zmienił zdanie

  -

  Jeszcze niedawno, bo pod koniec ubiegłego roku Jason Doyle przygotowywał się do ścigania w lidze szwedzkiej. Co więcej, nawet podpisał kontrakt z Vastervik Speedway. Długo nie trwało i zmienił decyzję.

  Doyle wybrał ligę angielską, gdy w Polsce wprowadzono nowy regulamin – tylko dwie ligi, jeśli chcesz startować w PGE Ekstralidze. Jason Doyle miał rozdarte serce, ale musiał wybierać. Podpisał kontrakt z angielskim Swindon i przeprosił kierownictwo Vastervik Speedway.

  Gdy wydawało się, że sytuacja zaczyna się normować i nowy regulamin funkcjonować, Swindon zaskoczyło wszystkich, ogłaszając że w tym roku w lidze nie wystartuje. Doyle nagle został na lodzie. Co robić? W Vastervik już go nie chcieli, mają skompletowany zespół. Dla Australijczyka drzwi zostały zamknięte. Były mistrz świata wykonał kilka telefonów, szukając zatrudnienia. I znalazł. Będzie startował w Dackarnie Malilla.

  Jason Doyle będzie startował w Dackarnie Malilla (fot. Magazyn Żużel)

  – Jest jednym z najlepszych zawodników na świecie i prawdziwa maszyną do zdobywania punktów – mówi Mikael Teurnberg z Dackarny Malilla.

  Doyle był zawodnikiem Dackarny w 2015 roku. Teurnberg pamięta go jeszcze, gdy zdobywał medale w lidze szwedzkiej, w tym tytuł mistrzowski z Rosspigarną Hallstavik. Teurnberg nie ma wątpliwości, że Dackarna zrobiła bardzo dobry interes, podpisując kontrakt z zawodnikiem światowego formatu.

  – Posiadamy zespół, który może walczyć o złoto mistrzostw Szwecji. „The Ducks” od wielu lat mają drużynę z dobrymi zawodnikami – „Magic” (Maciej Janowski), Patryk Dudek i Greg Hancock, ale nie udało się im przejść całej drogi, by spełnic marzenia władz klubu i kibiców. Bardzo fajnie będzie współptworzyć druzynę razem z „Magickiem”. Nigdy wcześniej nie mielismy okazji razem startować i mam nadzieję, że możemy razem zrobimy dobry wynik – mówi Jason Doyle.

  Reklama

  Tak prezentuje się tegoroczny skład Dackarny: Jacob Thorssell, Frederik Jakobsen, Rasmus Jensen, Kevin Wölbert, Maciej Janowski, Luke Becker, Tero Aarnio i Jason Doyle oraz zawodnicy ze średnią 0,50 – Maksymilian Bogdanowicz, Theo Johansson, Avon Van Dyck, Sammy Van Dyck.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...