Strona główna Aktualności Ależ zamieszanie!!! Jason Doyle zmienił zdanie

Ależ zamieszanie!!! Jason Doyle zmienił zdanie

-

Jeszcze niedawno, bo pod koniec ubiegłego roku Jason Doyle przygotowywał się do ścigania w lidze szwedzkiej. Co więcej, nawet podpisał kontrakt z Vastervik Speedway. Długo nie trwało i zmienił decyzję.

Doyle wybrał ligę angielską, gdy w Polsce wprowadzono nowy regulamin – tylko dwie ligi, jeśli chcesz startować w PGE Ekstralidze. Jason Doyle miał rozdarte serce, ale musiał wybierać. Podpisał kontrakt z angielskim Swindon i przeprosił kierownictwo Vastervik Speedway.

Czytaj więcej  Koziołki płyną do Aniołów

Gdy wydawało się, że sytuacja zaczyna się normować i nowy regulamin funkcjonować, Swindon zaskoczyło wszystkich, ogłaszając że w tym roku w lidze nie wystartuje. Doyle nagle został na lodzie. Co robić? W Vastervik już go nie chcieli, mają skompletowany zespół. Dla Australijczyka drzwi zostały zamknięte. Były mistrz świata wykonał kilka telefonów, szukając zatrudnienia. I znalazł. Będzie startował w Dackarnie Malilla.

Jason Doyle będzie startował w Dackarnie Malilla (fot. Magazyn Żużel)

– Jest jednym z najlepszych zawodników na świecie i prawdziwa maszyną do zdobywania punktów – mówi Mikael Teurnberg z Dackarny Malilla.

Doyle był zawodnikiem Dackarny w 2015 roku. Teurnberg pamięta go jeszcze, gdy zdobywał medale w lidze szwedzkiej, w tym tytuł mistrzowski z Rosspigarną Hallstavik. Teurnberg nie ma wątpliwości, że Dackarna zrobiła bardzo dobry interes, podpisując kontrakt z zawodnikiem światowego formatu.

Czytaj więcej  Szwedzi i Anglicy oburzeni na Polaków. Czują się mocno zagrożeni

– Posiadamy zespół, który może walczyć o złoto mistrzostw Szwecji. “The Ducks” od wielu lat mają drużynę z dobrymi zawodnikami – “Magic” (Maciej Janowski), Patryk Dudek i Greg Hancock, ale nie udało się im przejść całej drogi, by spełnic marzenia władz klubu i kibiców. Bardzo fajnie będzie współptworzyć druzynę razem z „Magickiem”. Nigdy wcześniej nie mielismy okazji razem startować i mam nadzieję, że możemy razem zrobimy dobry wynik – mówi Jason Doyle.

Reklama

Tak prezentuje się tegoroczny skład Dackarny: Jacob Thorssell, Frederik Jakobsen, Rasmus Jensen, Kevin Wölbert, Maciej Janowski, Luke Becker, Tero Aarnio i Jason Doyle oraz zawodnicy ze średnią 0,50 – Maksymilian Bogdanowicz, Theo Johansson, Avon Van Dyck, Sammy Van Dyck.

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...