More
  Strona głównaAktualnościAndrzej Rusko: Popełniłem grzech pychy

  Andrzej Rusko: Popełniłem grzech pychy

  -

  – Być może w latach 90. popełniłem grzech pychy. Medale wtedy przychodziły jeden po drugim, a ja zacząłem marzyć o indywidualnym mistrzostwie świata i trochę zlekceważyłem wagę medalu w mistrzostwach Polski. Z tego powodu kolejne szanse uciekały i droga do tytułu okazała się dłuższa niż myślałem – wyznał przed kamerami TV nSport+ Andrzej Rusko, prezes Betard Sparty Wrocław, która w latach 90. trzy razy z rzędu sięgnęła po tytuł drużynowych mistrzostw Polski.

  Reklama

  We Wrocławiu 15 lat czekali na złoty medal DMP. Spartanie w tym roku byli najlepsi.

  -Ta drużyna tworzyła się przez lata. Bardzo starannie dobieraliśmy każdego kolejnego zawodnika do drużyny. Efekt jest taki, że Sparta to nie tylko dobra drużyna, ale przede wszystkim grupa przyjaciół. W Grand Prix rywalizują, ale podczas meczów PGE Ekstraligi zdradzają sobie sekrety i pomagają.

  (fot. magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) – Ta drużyna tworzyła się przez lata – mówi przed kamerami Andrzej Rusko

  -Na Artioma Łagutę czekaliśmy dwa lata. To nie był przypadkowy transfer. Wcześniej ten ruch zaakceptowali Maciej Janowski i Tai Woffinden, rozmawiałem z nimi, chciałem usłyszeć opinie. Przedstawiłem im dwóch kandydatów do naszego zespołu i oni wskazali, z kim chcą jechać – mówił zadowolony Andrzej Rusko.

  Prezes Sparty nawiązał do Grega Hancocka i wpływu jaki ma Amerykanin nie tylko na młodych zawodników. Wyniki Dana Bewleya czy Gleba Czugunowa nie wzięły się znikąd. Współpraca z Hancockiem, który jest dla nich autorytetem i nauczycielem, przynosi efekty.

  – My zdobyliśmy złoty medal dla kibiców, dla sponsorów, dla wszystkich, którzy nas wspierają – mówi z dumą prezes drużynowego mistrza Polski 2021.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...