Strona główna Aktualności Anioły wracają do nieba! Toruń świętuje!

Anioły wracają do nieba! Toruń świętuje!

-

Apator Toruń w sobotni wieczór rozbił na własnym torze Unię Tarnów i zwyciężył 64:26. To zwycięstwo zapewniło Aniołom awans do PGE Ekstraligi, a w dodatku wygrana nad Unią Tarnów było najwyższym zwycięstwem Apatora w tym sezonie.

Reklama

Zawodnicy z Torunia pokazali dzisiaj swoim rywalom miejsce w szeregu. Każdy członek zespołu jechał bardzo dobrze. Żużlowcy Apatora nawet jak gorzej wychodzili ze startu, to i tak na dystansie łatwo radzili sobie z przeciwnikami.

Zwycięstwo nad Unią Tarnów zapewniło Apatorowi Toruń awans do PGE Ekstraligi

Torunianie już po jedenastym wyścigu mogli otwierać szampany i świętować awans do PGE Ekstraligi. Wówczas na tablicy wyników widniał rezultat 46:20.

Czytaj więcej  Pożar w Toruniu. Anioły we mgle

Żużlowcy z Tarnowa nawiązywali walkę praktycznie tylko z juniorami gospodarzy, rzadko byli w stanie wygrywać z seniorami Apatora.

Czytaj więcej  Mateusz Cierniak: kto złowi ten talent?

Warto zaznaczyć, że Unia Tarnów przyjechała do Torunia osłabiona brakiem Mateusza Cierniaka. 18-latek otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy do lat 19. Być może z Mateuszem Cierniakiem w składzie tarnowianie uniknęliby blamażu.

Apator Toruń zasłużenie awansował do PGE Ekstraligi. Do zakończenia sezonu pozostała tylko jedna kolejka, a na razie torunianie przegrali tylko dwa spotkania.

 

Reklama


Musisz przeczytać

Jason Doyle był za drogi dla Falubazu, więc rozmawiają z…

Falubaz Zielona Góra mógł mieć Jasona Doyle'a, ale Australijczyk podobno okazał się za drogi. W grodzie Bachusa pojawią się nowi stranieri. Trwają negocjacje. Doyle jeszcze...

Anioł w naszym studiu