More
  Strona głównaAktualnościAnita Włodarczyk nawet tam pamięta o żużlu

  Anita Włodarczyk nawet tam pamięta o żużlu

  -

  Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w rzucie młotem, przygotowuje się do sezonu na obozie w Katarze. Lekkoatletka nie kryje, że jest kibicką sportu żużlowego.

  Anita Włodarczyk pochodzi z Rawicza i jeszcze jako dziecko jeździła z rodzicami do Leszna na mecze miejscowej Unii. Miłość do żużla znalazła miejsce w jej sercu i wciąż kibicuje leszczyńskim Bykom. Nawet podczas wizyty na pustyni, oglądając przejazd samochodu i kurz piasku wydobywający się spod kół, przypomniała sobie żużel na „Smoku”.

  Anita Włodarczyk to wytrawna kibicka żużla (fot. Facebook/Anita Włodarczyk)

  – Zobaczcie, co wczoraj działo się na pustynnych wydmach (zamieściła na facebooku filmik nagrany na pustyni – dop. red.) Poczułam się, jakby burza piaskowa przeszła. Od razu przypomniały mi się czasy dzieciństwa, kiedy to z rodzicami i z bratem jeździliśmy do Leszna na mecze żużlowe Unii Leszno i mała Anitka schodziła z drewnianych ławeczek na trybunach (ze słynną oranżadą w woreczku i słomką) pod bandę żużlową w przerwie meczu, kiedy to polewaczka wyjeżdżała na tor i miałam wtedy mega frajdę, że zostałam oblana dużą ilością wody z polewaczki. Wczoraj woda zamieniła się w piasek. Czy moi fani, którzy uwielbiają również żużel, mają podobne wspomnienia z dzieciństwa związane z polewaczką? – pyta Anita Włodarczyk.

  Reklama

  Anita Włodarczyk zanim została lekkoatletka brała udział w zawodach speedrowera, reprezentując klub z rodzinnego miasta – Pavart Rawicz. Później jej sportowa droga zawiodła ją do klubu Kadet Rawicz i u trenera Bogusława Jusiaka podjęła pierwsze zajęcia. Z czasem przyszły pierwsze sukcesy. Dzisiaj jej medalowa kolekcja prezentuje się imponująco. Posiada złote medale igrzysk olimpijskich i lekkoatletycznych mistrzostw świata.

  fot. Facebook/Anita Włodarczyk

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...