More
  Strona głównaAktualnościArtiom Łaguta: brakujący składnik w przepisie na wymarzone złoto?

  Artiom Łaguta: brakujący składnik w przepisie na wymarzone złoto?

  -

  Sparta Wrocław oficjalnie ogłosiła pozyskanie Artioma Łaguty. Rosjanin ma wspomóc drużynę w walce o wymarzony, upragniony przez wrocławian złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. W przyszłym roku minie już 15 lat od kiedy Sparta ostatni raz zdobyła tytuł.

  Reklama

  Artiom Łaguta reprezentował GKM Grudziądz w latach 2015-2020. W każdym sezonie młodszy z braci Łagutów był liderem drużyny.

  Artiom Łaguta
  Artiom Łaguta był liderem GKM Grudziądz (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

  W minionych rozgrywkach zajął 2. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi ze średnią 2,480 pkt/bieg. Od 2017 roku Rosjanin nie wypadł z czołowej piątki rankingu, co oznacza, że gwarantuje olbrzymią zdobycz punktową.

  Szefostwo Sparty Wrocław na czele z prezesem Andrzejem Rusko marzy o zdetronizowaniu Unii Leszno. Pomóc w tym ma właśnie Artiom Łaguta, który wraz z innymi strzelbami zespołu, czyli Taiem Woffindenem i Maciejem Janowskim, może stworzyć zabójcze trio.

  Wszystkim wymienionym zawodnikom rzadko zdarzają się słabe występy, a trzeba pamiętać, że w drużynie są także utalentowani Gleb Czugunow oraz Daniel Bewley, którzy też dorzucą swoje cenne punkty.

  Sam Artiom Łaguta marzy o tym, aby wreszcie zdobyć medal DMP. W GKM-ie Grudziądz nie miał takiej możliwości, a w Sparcie owszem będzie ją miał. Klub nie schodzi z podium od 2017 roku. Teraz we Wrocławiu czekają już tylko na złoto…

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...