Strona główna Aktualności Australijczycy spakowali się i polecieli do domu

Australijczycy spakowali się i polecieli do domu

-

Można się było spodziewać, że żużlowcy z Australii spakują się i wrócą do domu. Rohan Tungate, Brady Kurtz, Jaimon Lidsey są już na Antypodach. Australijczycy mają być jednak gotowi na powrót do Polski w każdej chwili

– Nie wiadomo, kiery wystartują ligowe rozgrywki w Europie. Nikt też nie wie, kiedy ruszą międzynarodowe turnieje, w tym mistrzowskie eliminacje i Speedway Grand Prix. Z każdym tygodniem wchodziły nowe zakazy. Dlatego Rohan Tungate, Brady Kurtz i Jaimon Lidsey postanowili wrócić do domu Nie wiedzieli, czy w ogóle będą mogli opuścić Europę. Albo czy później mogliby wrócić do Australii – tłumaczy sytuację Mark Lemon, menadżer reprezentacji Australii i menadżer angielskiego klubu Belle Vue Manchester.

Mimo wszystko na razie w Anglii zostali m. in. Jason Doyle i Max Fricke, którzy tam czekają na rozwój sytuacji. Obaj mają ścigać się w Speedway Grand Prix IMŚ’2020. Władze BSI sugerowały uczestnikom walki o tytuł mistrza świata, żeby zostali na miejscu, ponieważ nie wiadomo, czy będą mogli w każdej chwili wrócić do Europy. Niewiadomych jest tak dużo, że trudno – jak twierdzą Australijczycy – podejmować decyzje. Teraz przede wszystkim najważniejsze jest to, żeby zminimalizować ryzyko. Rohan Tungate, Brady Kurtz i Jaimon Lidsey zwracają uwagę, że w Australii również mają kłopot z pandemią koronowirusa. Dlatego Rohan Tungate, Brady Kurtz i Jaimon Lidsey uznali, że lepiej, gdy będą przy swoich bliskich.

Brady Kurtz i Jaimon Lidsey pozostają w kontakcie telefonicznym z prezesem Piotrem Rusieckim z Fogo Unii Leszno. Natomiast Rohan Tungate obiecał władzom Orła Łódź, że jak tylko zajdzie potrzeba, to wróci do Polski i będzie przygotowany do startów w lidze.

Niewykluczone, że pozostali australijscy żużlowcy też wrócą do ojczyzny. Takie plany ma m.in. Jason Crump. Australijczycy uzależniają swoje decyzje od rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem.

Musisz przeczytać

Obok toru: znalazł się na ostrym zakręcie

Dziś zielonogórska policja ujawniła zdjęcia i filmik z zatrzymania w sprawie kradzieży, w którą zamieszany jest były żużlowiec Falubazu Zielona Góra Alex Z. W...