Strona główna Aktualności Australijczycy dmuchają na zimne. Podjęli decyzję

Australijczycy dmuchają na zimne. Podjęli decyzję

-

Australia notuje spadek zakażeń koronawirusa, ale nie lekceważy problemu i władze żużlowe w tym kraju zdecydowały o odwołaniu indywidualnych mistrzostw Australii na żużlu.

Reklama

Mistrzostwa były przygotowane – w sumie pięć turniejów. Pierwszy zaplanowano 3 stycznia na torze w Gillmann. Wręczenie medali miało nastąpić po finałowy, piątym turnieju 13 stycznia na torze Mick Dohaan Raceway w North Brisbane.

Max Fricke nie będzie miał okazji do obrony tytułu (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Reklama

Chociaż jesteśmy rozczarowani, to uważamy, że decyzja o odwołaniu mistrzostw leży w najlepszym interesie sportu. Przy tak dużej niepewności w naszym kraju i zagranicą oraz przy wielu naszych żużlowcach, którzy ścigają się w Europie, musieliśmy podjąć decyzję tak wcześnie, jak to możliwe ”- napisały w oświadczeniu władze australijskiego związku motocyklowego.

Czytaj więcej  Bakcyl, który nazywa się „Pit Bike” [GALERIA]

Mistrzowski tytuł miał bronić Max Fricke. Nie zapadła decyzja, czy IMA odbędą się w 2021 roku. Działacze maja nadzieję na zorganizowanie krajowego championatu pod koniec 2021 roku. Jeśli pozwoli sytuacja związana z pandemią, to mistrzostwa miałyby się odbyć w grudniu 2021.

Mistrzostwa Świata Superbike na wyspie Philipp pod koniec lutego i Formuła 1 w Melbourne w marcu również zostały przełożone.

Reklama


Musisz przeczytać

Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

Fogo Unia Leszno rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Treningi w sali gimnastycznej prowadzi trener Michał Turyński. W szeregach leszczyńskich Byków znalazła się liczna grupa...