More
  Strona głównaAktualnościAż dziw bierze, że po takim mizernym sezonie dostał taką świetną robotę!

  Aż dziw bierze, że po takim mizernym sezonie dostał taką świetną robotę!

  -

  Jack Holder oficjalnie dołączył do Motoru Lublin i będzie miał coś do udowodnienia. Australijczyk ma za sobą niezwykle mizerny sezon i wygląda na to, że transfer do takiego klubu zawdzięcza tylko ubogiemu rynkowi.

  Jack Holder jest powszechnie uznawany za utalentowanego zawodnika. W polskiej lidze debiutował w 2017 roku w już w pierwszym spotkaniu w barwach Apatora Toruń wywalczył 13 punktów i bonus. Później w młodszym z braci Holderów upatrywano kandydata na lidera drużyny.

  Czytaj więcej  Zapytaliśmy ekspertów: Kto wygra finał?

  Patrząc jednak z perspektywy czasu, to trudno powiedzieć czy Australijczyk spełnił oczekiwania toruńskich kibiców. Holder notował mocne wahania formy podobnie jak cały zespół. Po fatalnym sezonie 2019 nie odszedł z klubu tylko pomógł mu w szybkim powrocie do PGE Ekstraligi. W 2020 roku „Jackie” brylował na pierwszoligowych torach, osiągając średnią 2,625 pkt/bieg.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  W kolejnym sezonie także był skuteczny. Nikt nie narzekał na średnią 1,943 pkt/bieg, tym bardziej że Holder imponował walecznością i szybkością.

  Jack Holder
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Po mizernym sezonie Jacka Holdera czeka w Lublinie „test prawdy”

  Tymczasem w minionych rozgrywkach australijski zawodnik zawodził na całej linii. W wielu spotkaniach to jego punktów brakowało drużynie do zwycięstwa. Często mówiło się, że on i Robert Lambert mieli stanowić parę młodych gniewnych w Apatorze. Brytyjczyk wywiązał się ze swojego zadania i był skuteczny. Holder miał z tym problem. Zakończył sezon ze średnią 1,602 pkt/bieg.

  Czytaj więcej  Bajerski w końcu zdecydował

  Przypomnijmy, że kangur jeździł też w cyklu Grand Prix. Nie wiadomo czy to mogło mieć wpływ na jego słabszą dyspozycję, ale od jednego z liderów trzeba wymagać więcej niż 28. miejsca na liście najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi.

  Reklama

  W kolejnym sezonie Holder pojedzie już w innym klubie – Motorze Lublin. Być może zmiana otoczenia zadziała na niego mobilizująco. To może być rok prawdy dla 26-latka, który pokaże też, czy jest w stanie wykorzystać swój potencjał. Na pewno przed nim ciężka praca, choćby nad dopasowaniem do toru w Lublinie. W sezonie 2022 „Jackie” odjechał przy Alejach Zygmuntowskich dziesięć biegów i wywalczył zaledwie siedem punktów i dwa bonusy.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...