Strona główna Aktualności Bajkowy debiut nastolatka w polskiej lidze

Bajkowy debiut nastolatka w polskiej lidze

-

Zwracaliśmy przed sezonem uwagę na to, że warto spoglądać na pewnego zawodnika w 2. lidze żużlowej. To Norick Bloedorn, który reprezentuje Trans MF Landshut Devils. Właśnie zaliczył debiut w polskiej lidze niczym z bajki.

Wydawało się, że Landshut Devils jedzie do Daugavpils na pożarcie w starciu z tamtejszym Lokomotivem. Łotysze aspirują do awansu do 1. Llgi. Mają w swoim składzie zawodników z przeszłością w PGE Ekstralidze i cyklu Grand Prix. Jednak nawet oni nie potrafili chwilami sprostać fenomenalnemu Norickowi Bloedornowi.

Norick Bloedorn zaliczył debiut niczym z bajki (fot. Facebook/Norick Bloedorn)

17-latek wyjechał na tor aż sześć razy i zdobył 12 punktów. Zwyciężył w trzech wyścigach i pokonywał m.in. takich zawodników jak Hans Andersen czy Tomas Jonasson. Na uwagę zasługuje także wygrany wyścig juniorski z Francisem Gustsem.

Młodzieżowiec w nagrodę za doskonałą postawę pojechał w obu wyścigach nominowanych. Oprócz Kaia Huckenbecka był najskuteczniejszym zawodnikiem Landshut Devils.

Bloedorn nie miał w sobotnim spotkaniu ułatwionego zadania. Nie dosyć, że startował przeciwko utytułowanym zawodnikom i świetnym łotewskim juniorom, to na dodatek tor po opadach deszczu był niezwykle wymagający. Warto zwrócić uwagę na to, że mecz został opóźniony aż o dwie godziny, ale organizatorzy wykonali wspaniałą pracę i zawodnicy mogli się pościgać.

Głównie dzięki Bloedornowi i Huckenbeckowi Landshut Devils do samego końca walczyło o korzystny wynik. Ostatecznie w historycznym meczu w polskiej lidze ulegli drużynie z Daugavpils 42:47.

Niemiecki zespół ma jednak olbrzymie powody do zadowolenia. Mieć takiego zawodnika w składzie jak Norick Bloedorn to prawdziwy skarb. Niemiec już za kilka lat może być prawdziwą gwiazdą światowego formatu.

Punktacja:

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 47 pkt.

9. Jewgienij Kostygow – 11+2 (2,2*,3,2*,2)

10. Tomas H. Jonasson – 5 (1,3,0,1)

11. Hans Andersen – 9+1 (1*,3,1,2,2)

12. Ernest Matjuszonok – 6+1 (1,2*,0,3,0)