More
  Strona głównaAktualnościBartłomiej Kowalski pod lupą

  Bartłomiej Kowalski pod lupą

  -

  Wzięliśmy pod lupę ligowego debiutanta. Bartłomiej Kowalski zaczynał przygodę z motocyklami żużlowymi w Akademii Janusza Kołodzieja.

  Jego talent szybko dostrzegli przedstawiciele Włókniarza Częstochowa, ale Kowalski pod Jasna Górą przegrał rywalizację o miejsce w pierwszym składzie z Jakubem Miśkowiakiem i Mateuszem Świdnickim. Dlatego Kowalski chętnie – na zasadzie wypożyczenia – podjął wyzwanie w Kolejarzu Opole. Aż w końcu postanowił zmienić otoczenie i zimą przeniósł się z Włókniarza do Betard Sparty Wrocław.

  Kowalski debiutował w PGE Ekstralidze w barwach Betard Sparty Wrocław w meczu przeciwko Apatorowi Toruń. Junior dostał szansę w trzech wyścigach, przywożąc do mety 5 punktów i jednego bonusa. Tydzień później miał okazję ścigać się w meczu wyjazdowym w Lublinie.

  Bartłomiej Kowalski
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Bartłomiej Kowalski zaczynał przygodę z motocyklami żużlowymi w Akademii Janusza Kołodzieja

  Niestety, nie osiągnął zbyt wiele, poza zdobytym doświadczeniem, gdyż patrząc na jego dorobek, to były to tylko 2 punkty w trzech startach. Jak na razie, najlepiej zaprezentował się w trzeciej kolejce spotkań. Kowalski w pojedynku przeciwko Fogo Unii Leszno dojechał do biegów nominowanych z wynikiem 7 pkt na koncie, miał teoretyczne szanse wystartować w 14 wyścigu, gdy ważyły się losy spotkania.

  Reklama

  Z Bartłomiejem Kowalskim rozmawialiśmy po meczu – także o pomocy jaką jego rodzina zaproponowała uchodźcom z Ukrainy. Jak wiadomo, państwo Kowalscy mając możliwości zakwaterowanie, przyjęli u siebie dość liczną grupę uciekających przed wojną Ukraińców. O szczegółach aklimatyzacji Bartka Kowalskiego w nowym otoczeniu, czyli w Betard Sparcie Wrocław, o meczu z Fogo Unią Leszno i pomocy Ukraińcom posłuchajcie w nagraniu wideo.

  @magazynzuzel.pl

  #bartlomiejkowalski #zuzel #speedway #spartawroclaw

  ♬ dźwięk oryginalny – magazynzuzel.pl

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Wymowne statystyki Unii Leszno

  Gdy Fogo Unia Leszno zaczynała sezon od czterech zwycięstw, to kibice tego klubu przecierali oczy ze zdumienia. Później Byki długo utrzymywały miejsce na podium....