Strona główna Aktualności Bartosz Smektała trenuje przed ostatnim meczem. Czy Włókniarz odpuści?

Bartosz Smektała trenuje przed ostatnim meczem. Czy Włókniarz odpuści? [GALERIA]

-

Dalabuszki koło Gostynia mają swój żużlowy tor. Owal jest krótki, techniczny i służy nie tylko do treningów i nauki ślizgu w lewo, ale żużlowcy również przyjeżdżają, żeby pokręcić kółka i przetestować silnik.

W Dalabuszkach jeżdżą nie tylko adepci czarnego sportu i oldboje, ale również żużlowcy z licencjami.

– Ja z domu na tor w Dalabuszkach mam 7 kilometrów, więc słyszę jak coś się na nim dzieje. Chętnie tu przyjeżdżam pojeździć sobie, tak jak dzisiaj – typowy trening sportowy połączony z rekreacją i miło spędzamy czas – mówi nam Bartosz Smektała, którego spotkaliśmy na treningu w Dalabuszkach.

Smektałę w weekend czeka kolejny start – tym razem w Pardubicach. Razem z Dominikiem Kuberą i Glebem Czugunowem wystartują w drużynowych mistrzostwach Europy U-23. Już wiadomo, że Kubera będzie rezerwowym. tak zdecydował selekcjoner Biało – czerwonych Rafał Dobrucki. W mistrzostwach mogą startować zawodnicy tylko 22-letni i 23-letni.

Czytaj więcej  Maksym Drabik i Bartosz Smektała: skok w wiek seniora

My zapytaliśmy “Smyka” m. in. jak wyglądają przygotowania Eltrox Włókniarza Częstochowa do ostatniego meczu rundy zasadniczej w Grudziądzu. I przede wszystkim o motywację “Lwów” czy też może demotywację przed zawodami, o której ostatnio zrobiło się głośno w żużlowym środowisku.

– Jesteśmy sportowcami i walczymy do końca. Jedziemy o zwycięstwo. Mimo, ze Włókniarz nie ma szans na play off, to nie wyobrażam sobie, żeby ktoś odpuścił zawody – zapewnia żużlowiec Włókniarza.

Reklama

O tym i o innych tematach usłyszą Państwo w naszej rozmowie z Bartkiem Smektałą, która będzie dostępna już w następnym tygodniu na naszym kanale Magazyn Żużel na You Tube. Zachęcamy do subskrybowania kanału MŻ. Wtedy macie pewność i gwarancję, że nic was nie ominie i Wszystkie dostępne materiały wideo będziecie mieli jako pierwsi – bez wychodzenia z domu.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...