More
  Strona głównaAktualnościBartosz Smektała w nowej roli. Będzie dodatkowy stres

  Bartosz Smektała w nowej roli. Będzie dodatkowy stres

  -

  Dzisiaj wieczorem pierwszy raz wróci do domu, który opuścił zimą. Odwiedzi stare kąty. Na „Smoku” się wychował i wiele nauczył. Wprowadzając swój motocykl do parku maszyn, pierwszy raz skręci w prawo i zajmie miejsce po stronie z napisem: goście. Bartosz Smektała dzisiaj wieczorem wraca na Smoczyka.

  – Nie będę ukrywał, że jest to dla mnie przeżycie. Będzie dodatkowy stres – mówi szczerze wychowanek leszczyńskich Byków, który od tego sezonu broni barw Eltrox Włókniarza Częstochowa.

  Czytaj więcej  "Sqóra" wisi na włosku

  Częstochowianie ostatnio wjechali na zwycięską ścieżkę i chcą utrzymać dobrą passę. Gospodarze dzisiejszego spotkania przegrali trzy mecze – wszystkie na wyjazdach. Byki są tak podrażnione ostatnimi porażkami, aż z nich kipi. Co ciekawe, nie tylko Smektała ma związki z Lesznem i regionem. Z Rawicza pochodzą trener Lwów Piotr Swiderski i najlepszy junior Jakub Miśkowiak. Będą na trybunach ich przyjaciele i znajomi.

  (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Wprowadzając swój motocykl do parku maszyn na Smoku, pierwszy raz „Smyk” skręci w prawo i zajmie miejsce po stronie z napisem: goście

  – Na pewno chcę się dobrze pokazać, ja zawsze chcę pojechać jak najlepiej. Nie tylko dlatego, że przyjeżdżam na tor do Leszna, na którym się wychowałem. Myślę, że będzie ciężko. Kiedy podejmowaliśmy Unię u siebie, to czułem się dobrze, nie byłem zestresowany. Zła postawa wynikała ze złego dobrania ustawień, ale samopoczucie było bardzo dobre. Chciałbym, żeby takie same emocje towarzyszyły mi na meczu wyjazdowym na torze w Lesznie. Zadanie na piątek jest takie, żebym pokazywał dobry żużel – zapowiada Bartosz Smektała, który był gościem w TV Eleven Sports.

  Czytaj więcej  Trener: Jakub Miśkowiak to przyszłość żużla

  – Kibiców, którzy przeważnie są na stadionie, znam bardzo dobrze. Przez tyle lat mieliśmy okazję się bardzo dobrze poznać. Liczę na doping i wiem, że na pewno będą kibicować drużynie z Leszna. Myślę, że ja też dużo dołożyłem do tej drużyny i zdobywaliśmy wspólnie dużo sukcesów i medali. Indywidualnie też zawsze ścigałem się dla tej drużyny, bo jako junior zdobywałem różne medale. Myślę, że mimo tego że jeżdżę w innej drużynie, na kibiców z Leszna mogę liczyć – wyznał Smektała.

  Reklama

  Bój pomiędzy Fogo Unią Leszno i Eltrox Włókniarzem Częstochowa toczy się o miejsce w play off. Dzisiaj na „Smoku” zapowiadają się spore emocje. Początek zawodów o g. 20.30.

  Awizowane składy:

  Fogo Unia Leszno

  9.Emil Sajfutdinow

  10.Janusz Kołodziej

  11.Jaimon Lidsey

  12.Jason Doyle

  13.Piotr Pawlicki

  14.Kacper Pludra

  15.Damian Ratajczak

  Eltrox Włókniarz Częstochowa:

  1.Leon Madsen

  2.Jonas Jeppesen

  3.Bartosz Smektała

  4.Kacper Woryna

  5.Fredrik Lindgren

  6.Jakub Miśkowiak

  7.Mateusz Świdnicki

  fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...