Strona główna Aktualności Bartosz Zmarzlik: "Czas kształtuje człowieka"

Bartosz Zmarzlik: “Czas kształtuje człowieka”

-

Żużlowy mistrz świata daje dobry przykład – trenuje w domu i zachęca innych do udziału. Bartosz Zmarzlik proponuje wykonanie 19 pompek. 19 nie jest przypadkową liczbą, ponieważ impuls do działania wywołał koronawirus COVID-19.

– Zdrowie jest najważniejsze i dbajcie o siebie i bliskich – apeluje Bartosz Zmarzlik i jednocześnie dodaje, że podobnie jak kibice, nie może doczekać się rozpoczęcia żużlowego sezonu. Zmarzlik, mimo że osiągnął duży sukces, poraża skromnością.

– Jeszcze dużo przede mną. Zrobiłem dopiero pierwszy krok i będę starał się wykonać kolejne – mówi mistrz świata z Truly.work Stali Gorzów o swoim sukcesie w Speedway Grand Prix 2019. – Czas kształtuje człowieka. Dzisiaj jestem w tym miejscu, zobaczymy gdzie będę w następnych latach. Na pewno podejmę rękawice i chciałbym realizować nowe wyzwania.

Bartosz Zmarzlik bardzo ostrożnie podchodzi do tematu sportowych planów. Z pokorą mówi o tym, co go czeka. Na pewno nie będzie łatwo. Po zdobyciu tytułu mistrza świata wzrosły oczekiwania. Tym bardziej, że ma dopiero 24 lata. Kariera przed nim stoi otworem.

– Na dobry wynik sportowy składa się suma wielu szczegółów. Zebrane w całość powinny dać wymierne efekty. Jeśli coś zaniedbasz, nie możesz marzyć o sukcesach. Dlatego staram się solidnie pracować – dosyć filozoficznie, ale jednocześnie z dużą rozwagą podchodzi do nowych wyzwań Bartosz Zmarzlik.

Duży szacunek!

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Hans Nielsen: data graniczna to lipiec

Hans Nielsen uważa, że do lipca jest czas na wznowienie żużlowych rozgrywek. To data graniczna.Hans Nielsen to legendarny „Profesor z Oxfordu”, menadżer reprezentacji Danii...