Strona główna Aktualności Bartosz Zmarzlik, czyli powtórka z rozrywki?

Bartosz Zmarzlik, czyli powtórka z rozrywki?

-

Bartosz Zmarzlik znów jest na szczycie klasyfikacji Speedway Grand Prix. Wczoraj w Pradze wykonał plan i teraz w skupieniu może oczekiwać dzisiejszych zawodów na Markecie. Przypominamy, że w sobotni wieczór w stolicy Czech zaplanowano 6. rundę rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata.

Reklama

– Rozmawiając z Lindgrenem mam wrażenie, że ma on jeden cel. I nie jest to srebrny czy brązowy medal, albo utrzymanie się w czołowej szóstce. Jego celem jest tytuł mistrza świata. Wszystko poza złotym medale będzie jego porażką. Chciałbym i mam nadzieję, że walka o mistrzostwo rozegra się pomiędzy Lindgrenem i naszymi reprezentantami – Bartkiem i Maćkiem. Bardzo sobie tego życzę – mówił Krzysztof Cegielski w programie Speedway+ w TV nSport+ przed piątkowym turniejem SGP w Pradze.

Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik znów jest na szczycie klasyfikacji Speedway Grand Prix (fot. Magazyn Żużel)

Problemy konkurentów

Janowski w Pradze poległ pierwszego dnia rywalizacji trochę na własne życzenie. Wjechał w taśmę startową i musiał pogodzić się z wykluczeniem. Zmarzlik wykorzystał swoja szansę. W półfinale nie musiał się wysilać, gdy wcześniej zostali wykluczeni dwaj rywale. Janowski traci do lidera 17 punktów. Dzisiaj będzie miał okazję odrabiać straty.

Czytaj więcej  Maciej Janowski podsumowuje swój sukces w SGP (AUDIO)

Większy problem, niż ma Janowski, posiadają Emil Sajfutdinow, Jason Doyle, Martin Vaculik. Cała trójka w klasyfikacji generalnej znajduje się poza czołową szóstką, która gwarantuje pozostanie w cyklu SGP na sezon 2021.

Czytaj więcej  Był taki turniej. Scott Nicholls vs Emil Sajfutdinow: ring wolny!

Sajfutdinow świetnie spisuje się w PGE Ekstralidze. Jest najlepszym żużlowcem z imponującą średnią biegową na poziomie 2,5 pkt. Wygrał ponad połowę wyścigów, w których brał udział. Walka o medale, jak pokazuje życie, to dużo większe wyzwanie. Wydawało się, że Rosjanin po zdobyciu brązowego medalu IMŚ w 2019 pójdzie za ciosem i powalczy o złoto. Na razie jednak musi martwić się o pozostanie w elicie.

Podobnie wygląda sytuacja Doyle’a i Vaculika. Słowak błyszczy w Falubazie Zielona Góra i musi mocno wspinać się w klasyfikacji SGP, żeby z niej nie wypaść.

Czytaj więcej  Trzykrotny mistrz świata na żużlu wraca do reprezentacji!

Do zakończenia walki o medale w tym sezonie pozostały jeszcze trzy turnieje. Dzisiejszy na praskiej Markecie i dwa ostatnie odbędą się na toruńskiej Motoarenie.

Klasyfikacja SGP’2020 (po 5 rundach)

1. Bartosz Zmarzlik 79

2. Fredrik Lindgren 78

3. Tai Woffinden 71

4. Maciej Janowski 62

5. Leon Madsen 59

6. Artiom Łaguta 55

__________________________________________

7. Jason Doyle 53

8. Martin Vaculik 51

9. Emil Sajfutdinow 50

10. Max Fricke 32

11. Matej Žagar 30

12. Niels Kristian Iversen 28

13. Mikkel Michelsen 24

14. Patryk Dudek 23

15. Antonio Lindbaeck 8

Reklama


Musisz przeczytać

Najstarszy turniej w Polsce tylko młodzieżowy (ale odbędzie się!)

W najbliższą niedzielę, czyli 25 października w Ostrowie zostanie rozegrany 68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa. Zawody odbędą się bez publiczności w młodzieżowej...

Anioł w naszym studiu

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN