More
  Strona głównaAktualnościBartosz Zmarzlik spełnił marzenie swojego pierwszego trenera. Wielki gest!

  Bartosz Zmarzlik spełnił marzenie swojego pierwszego trenera. Wielki gest!

  -

  Legenda Stali Gorzów, Bogusław Nowak w rozmowie z „Magazynem Żużel”, gdy wspominał swoją sportową karierę, zdradził swoje marzenia. Były wielki mistrz żużlowego toru wyznał, że marzy o nowym wózku inwalidzkim. Jak się okazało, nie musiał długo czekać, by to marzenie się spełniło.

  Gdy Bartosz Zmarzlik dowiedział się o potrzebach swojego pierwszego trenera długo się nie zastanawiał.

  – Bartek zadzwonił do mnie i zapytał, ile taki wózek kosztuje. Gdy dowiedział się, że 25 tysięcy złotych, to powiedział, żebym nie zbierał środków na jego zakup, bo on mi taki sprzęt sprezentuje z własnych środków. Jestem wzruszony i bardzo dziękuję – mówi Bogusław Nowak.

  Czytaj więcej  Bakcyl, który nazywa się „Pit Bike” [GALERIA]

  Nowak i Ryszard Dziatkowiak byli niedawno gośćmi „Magazynu Żużel”. Żużlowcy Stali Gorzów, którzy zakończyli karierę przedwcześnie, na skutek obrażeń w wyniku wypadków na torze żużlowym, wspominali złote czasy gorzowskiego klubu. Stal w tym roku świętuje jubileusz 75-lecia.

  Posłuchaj wywiadu z Bogusławem Nowakiem i Ryszardem Dziatkowiakiem:

  Nowak w rozmowie z nami mówił o swoich marzeniach. 70-latek wspomniał o nowym wózku inwalidzkim i samochodzie przystosowany dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

  Reklama

  – Dzięki Bartkowi mam już wózek, teraz zbieram na małego busa, dzięki któremu moje życie może być łatwiejsze. Samochód jest dostosowany dla inwalidy, posiada podnośnik i na wózku inwalidzkim można zainstalować się bez przesiadania w miejscu dla kierowcy. Wsparcie zadeklarowały władze Stali Gorzów, a mam nadzieję, że pomogą mi także inne instytucje oraz kibice. Jest mi niezmiernie miło. Całe swoje życie poświęciłem żużlowi i wciąż chciałbym robić to, co kocham – mówi Nowak, który cały czas pracuje z młodzieżą i szkoli adeptów żużlowej sztuki.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...