Strona główna Aktualności Bartosz Zmarzlik: zadowolił się srebrem?

Bartosz Zmarzlik: zadowolił się srebrem?

-

Bartosz Zmarzlik w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Lesznie znów nie wywalczył upragnionego złotego medalu. 25-latek cieszy się jednak z kolejnego krążka do kolekcji, bo równie dobrze mogło go zabraknąć w wyścigu finałowym imprezy.

Reklama

Reprezentant Stali Gorzów w wyścigu barażowym jechał na trzeciej pozycji, kiedy doszło do ataku Piotra Pawlickiego na Patryka Dudka. Dudek upadł, Pawlicki został wykluczony. W powtórce wyścigu Zmarzlik drgał na starcie i również powinien być wykluczony, tylko że za drugie ostrzeżenie za utrudnianie startu. Sędzia Krzysztof Meyze nie przerwał biegu, a mistrz świata awansował do finału z drugiej pozycji.

Czytaj więcej  Bartosz Zmarzlik: faworyt w realu czy tylko na papierze?

W finale Zmarzlik był bardzo szybki, ale musiał uznać wyższość Macieja Janowskiego, który był niepokonany w poniedziałkowy wieczór. Tym samym mistrz świata po raz trzeci w swojej karierze zdobył srebro IMP.

Zmarzlik Janowski
W finale Zmarzlik był bardzo szybki, ale musiał uznać wyższość Macieja Janowskiego (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Chłopaki lubią srebro?

– Srebro też jest ładne. Jestem szczęśliwy. Początek zawodów miałem niezły, ale później w trzecim i czwartym biegu coś się zepsuło. W finale czułem się świetnie, ale Maciej był dzisiaj bardzo szybki – powiedział Bartosz Zmarzlik po turnieju na antenie nSport+.

Czytaj więcej  To był teatr jednego aktora

Maciej Janowski zdobył drugi tytuł w swojej karierze i drugi raz w wielkim finale przyjechał tuż przez Bartoszem Zmarzlikiem. Reprezentant Stali Gorzów ma już w swojej gablocie wiele trofeów, ale wciąż nie ma patentu na złoto IMP.

Czytaj więcej  Piotrze: DLACZEGO?

Zostać najlepszym żużlowcem Polski wcale nie jest tak łatwo, o czym przekonało się wiele legend żużla. Mistrzostwa Polski nie wywalczyli choćby: Paweł Waloszek, Jerzy Szczakiel, Marek Cieślak, Marian Rose, Joachim Maj, Jerzy Rembas, Andrzej Pogorzelski, Leonard Raba, Henryk Glucklich, Piotr Świst.

Bartosz Zmarzlik jest w tej chwili w doborowym gronie. Przed tym zawodnikiem jeszcze sporo lat jazdy i tym samym dużo szans na zgarnięcie upragnionego złota. Jeśli Zmarzlik osiągnie swój cel, to dołączy do jeszcze lepszego towarzystwa, któremu przewodzi Tomasz Gollob.

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...