Strona główna Aktualności Bauhaus Ligan: wielkie zmiany w szwedzkim żużlu

Bauhaus Ligan: wielkie zmiany w szwedzkim żużlu

-

Reklama

Dokładnie 11 sierpnia mają ruszyć rozgrywki ligowe w Szwecji. Liga będzie wyglądała nieco inaczej niż w poprzednich latach. M.in. została zmniejszona liczebność składów drużyn w poszczególnych meczach.

Od sezonu 2020 zespoły będą rywalizować w sześcioosobowych składach. Ponadto często będzie można przeprowadzać transfery, bo zostanie zwiększona ilość okienek transferowych. Włodarze Bauhaus Ligan zamierzają przeprowadzić skrócony sezon, ale z fazą play-off. Wszystkie drużyny odjadą po cztery mecze u siebie i na wyjeździe, a następnie odbędą się ćwierćfinały itd. Spotkania będą się odbywały bez udziału publiczności.

Od sezonu 2020 zespoły w Szwecji będą rywalizować w sześcioosobowych składach (fot. Magazyn Żużel)

Co ciekawe ze startu w lidze zrezygnował dominator ostatnich sezonów – Smederna Eskilstuna. „Kowale” mocno odczuli kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Wszystkie kluby startujące w Bauhaus Ligan otrzymały od szwedzkiej federacji (SVEMO) 560 tys. koron szwedzkich, które mają pomóc podnieść się zespołom po kryzysie.

– Oczywiście jesteśmy zadowoleni z tego wsparcia, które zapewnia podstawowe bezpieczeństwo klubom, ale nie było dla nas kluczowe, aby zacząć. Mamy umowę telewizyjną z C More, która jest korzystna dla tego sportu i jesteśmy odpowiedzialni wobec kibiców i sponsorów. Kluby wykazały fantastyczną chęć współpracy i jesteśmy dumni, że znaleźliśmy wspólne rozwiązania w tym szczególnym roku – mówi Mikael Holmstrand, wiceprezes zarządu Bauhaus Ligan dla portalu elitspeedway.com

Musisz przeczytać

Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

Tomasz Gollob pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji mistrzostw Europy SEC. Odbędą się one 8 lipca w grodzie nad Brdą. Gollob to...