Strona główna Aktualności Będzie ZZ, bo Niels K. Iversen potrzebuje czasu na regenerację?

Będzie ZZ, bo Niels K. Iversen potrzebuje czasu na regenerację?

-

Niels K. Iversen, reprezentant Stali Gorzów kilka dni temu przez upadek na treningu nabawił się urazu barku. Gorzowski klub poinformował, że Duńczyk nie wystąpi w pierwszym meczu przeciwko Unii Leszno.

Reklama

Niels K. Iversen na szczęście nie odniósł wskutek upadku na treningu żadnych złamań. Sztab medyczny gorzowskiej Stali zdecydował jednak, że lepiej będzie, gdy „Puk” dostanie więcej czasu na regenerację organizmu. Trener Stanisław Chomski nie powinien jednak się zamartwiać, bo być może jego zespół nie odczuje braku Duńczyka podczas meczu z „Bykami”. Za Iversena może być bowiem stosowane zastępstwo zawodnika, czyli tzw. ZZ. Jeśli tak, to gorzowscy seniorzy podczas niedzielnego wieczoru będą zapewne w stanie wywalczyć około 6-10 punktów zastępując Duńczyka.

Niels K. Iversen
Niels K. Iversen potrzebuje czasu (fot. Magazyn Żużel)

Mniej prawdopodobną opcją jest wstawienie do składu Kamila Brzozowskiego, który jest zakontraktowany w Stali Gorzów jako „gość”. Trzeba bowiem uczciwie powiedzieć, że wychowanek Gorzowian nie jest gwarancją pokaźnej zdobyczy punktowej. 33-letni żużlowiec ma podpisany kontrakt na stałe w I-ligowej Polonii Bydgoszcz i raczej jego umiejętności pasują właśnie do tego poziomu rozgrywek. Ostateczna decyzja co do składu należy jednak do trenera Stanisława Chomskiego.

Przypomnijmy, że niedzielny mecz pomiędzy Stalą Gorzów a Unią Leszno rozpocznie się o godzinie 19:15. Transmisję na żywo z tego spotkania można oglądać w stacji nSport+.

Dawid Franek

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...