Strona główna Aktualności Betard Sparta: pozbędzie się kompleksu Byków”?

Betard Sparta: pozbędzie się kompleksu Byków”?

-

Czy Sparta Wrocław ma kompleks leszczyńskich Byków? Od trzech lat nie może znaleźć recepty na ich pokonanie. Co ciekawe, sukcesy leszczynian współtworzą ludzie z Wrocławia, którzy w Sparcie uczyli się żużlowego rzemiosła. Dzisiaj konfrontacja leszczyńsko – wrocławska na “Smoku”. Zakładamy, że znowu będzie ciekawie.

Sparta z Unią regularnie, co dwa lata spotykają się ze sobą w finale play off PGE Ekstraligi. Tak było w 2015 roku, 2017, 2019. Za każdym razem ten sam wynik: zwycięstwo Byków. Ile można, jak długo jeszcze? Spartanie mogą wpaść w kompleksy.

Wrocławianie ostatni tytuł mistrzowski zdobyli w 2006 roku. Co roku, posiadają dobry zespół, klub jest wypłacalny i dobrze zorganizowany. Odnowiony stadion, pełne trybuny, tylko brakuje…złotego medalu. Gdy dochodzi do konfrontacji z sąsiadem, bo za takiego Wrocław z Lesznem mogą się uważać na żużlowej mapie, często iskrzy.

Sukcesy leszczynian współtworzą ludzie z Wrocławia, którzy w Sparcie uczyli się żużlowego rzemiosła (fot. Magazyn Żużel)

Raz nie działa maszyna startowa, albo brakuje prądu, gości wpuszczają do parku maszyn “zgodnie z regulaminem” itp. Ktoś powie: podkładanie nogi. Być może… My proponujemy inne określenie: “gra taktyczna”.

Ale to już było…

To co było, to już historia. Wróćmy do teraźniejszości. Na sukcesy leszczyńskich Byków (w ostatnich trzech sezonach, trzy tytuły mistrzowskie) mozolnie pracują ex-wrocławianie – menadżer Piotr Baron, trener przygotowania kondycyjnego Michał Turyński (wcześniej śp. Tomasz Skrzypek) i toromistrz Jan “Bronek” Choroś. Baron przez wiele lat był podpora Sparty jako zawodnik, zdobywał z nią mistrzostwo Polski. Po zakończeniu sportowej kariery został trenerem we wrocławskim klubie. Został zwolniony i przygarnęła go leszczyńska Unia. Baron wiedział z kim warto współpracować i razem z działaczami Byków sprowadzili do Leszna sprawdzonych ludzi, Chorosia i Skrzypka.

Unia z Baronem co roku dokładają w klubowej gablocie puchar za mistrzostwo Polski, czego we Wrocławiu się nie udaje zrealizować od ponad dekady.

Może w tym sezonie Sparta zdetronizuje Unię? Dzisiaj wieczorem nastąpi pierwsza próba. Goście posiadają mocny skład i dodatkowo zasilili juniorską formację (G.Czugunow startuje z polską licencją). Wydaje się, że żółto-czerwoni nie mają słabych punktów w drużynie. Już w inauguracyjnym meczu rozbili 20 punktami Motor Lublin. Czy pójdą za ciosem w Lesznie? Mistrzowie Polski złapali finansową zadyszkę. Musieli rozstać się z Jarosławem Hampelem. Mimo to, udanie rozpoczęli sezon. Byki po wygranej w Gorzowie czekają na swoją następną ofiarę. Dzisiejszy wieczór na “Smoku” zapowiada się emocjonująco. Początek zawodów o g. 20.

Reklama


Musisz przeczytać

To już pewne: Jason Doyle nie będzie liderem zespołu, zastąpi go...

Jason Doyle chciał wrócić do zespołu, ale okazało się, że jest już za późno. Klub zdążył znaleźć jego następcę – to Artiom Łaguta.Jason Doyle...