Strona główna Aktualności Betard Sparta traci ważne ogniwo

Betard Sparta traci ważne ogniwo

-

Żużlowcy drużynowego mistrza Polski z Wrocławia zaangażowali się w zatrzymanie toromistrza Grzegorza Węglarza i kontynuowanie z nim współpracy. Tai Woffinden i Maciej Janowski nie ukrywają, że byli bardzo zadowoleni z pracy pana Grzegorza i przede wszystkim efektów, gdyż nawierzchnia – jak to określają zawodnicy – miała powtarzalność.

Reklama

Tymczasem, toromistrz Betard Sparty dostał propozycję transferową z eWinner Apatora Toruń. Do grodu Kopernika miałby trafić razem z Krzysztofem Gałandziukiem z Wrocławia, który w toruńskim klubie obejmie stanowisko dyrektora sportowego.

Grzegorz Węglarz publicznie nie zabiera głosu w temacie transferu. W toruńskim klubie dowiedzieliśmy się, że będzie nowy toromistrz na Motoarenie. Nazwisko na razie nie padło, ale nietrudno się domyślić, że chodzi o specjalistę ze Stadionu Olimpijskiego. Węglarz już miał okazję wykazać się w Toruniu, gdy dostał zadanie przygotowania nawierzchni na tegoroczne turnieje Speedway Grand Prix. Pierwszego dnia zawodów nawierzchnia nie wyglądała dobrze, ale następnego dnia była wzorowa, co podkreślali zawodnicy. Dzięki temu kibice obejrzeli emocjonujące widowisko.

Czytaj więcej  Na razie nie ma wątpliwości kto zyskał na tej zamianie

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Grzegorz Węglarz to wysoko wykwalifikowany specjalista w swoim fachu

Jak się okazało, pierwszego dnia “do akcji wkroczył” jeden z przedstawicieli BSI i to jego decyzje miały wpływ na przygotowanie nawierzchni. Toromistrz Grzegorz Węglarz naprawił problem w sobotę i tym samym kolejny raz potwierdził, że jego doświadczenie okazało się bezcenne. Węglarz od nowego sezonu ma być pracownikiem Apatora. To on bedzie dbał, żeby Paweł Przedpełski, Robert Lambert, Patryk Dudek, Emil Sajfutdinow i pozostali zawodnicy trenera Tomasza Bajerskiego czuli się na Motoarenie jak ryba w wodzie.

Pozostaje pytanie, co w tej sytuacji zrobi Sparta? Czy ponownie włączy tryb awaryjny i powierzy obowiązki duetowi Henryk Piekarski – Waldemar Szuba, czy może sięgnie dalej i przeprosi się z toromistrzem Janem Chorosiem, który kilka lat temu opuścił Wrocław i poszedł do Leszna? Zdaniem przedstawicieli wrocławskiego klubu, Węglarz ma ważną umowę z Betard Spartą Wrocław także w 2022 roku.

Reklama

Must Read

Kolejne wzmocnienia i wielkie pieniądze w Betard Sparcie Wrocław

Mistrz Polski wzmacnia swoje imperium. Już w przyszłym sezonie budżet Betard Sparty Wrocław może osiągnąć 20 milionów złotych.To byłby rekord w polskiej lidze żużlowej....