Strona główna Aktualności Betard Sparta Wrocław: bracia Curzytek na wypożyczeniu

Betard Sparta Wrocław: bracia Curzytek na wypożyczeniu

-

Przemysław Liszka wydaje się mieć mieć mocną pozycję w zespole wicemistrza Polski. Ale kto będzie drugim juniorem żółto-czerwonych w nadchodzącym sezonie? Czy Michał Curzytek, którego, wraz  z bratem, pozyskała właśnie Betard Sparta Wrocław?

Kierownictwo żużlowego wicemistrza Polski od dłuższego czasu zabiegało o pozyskanie ze Stali Rzeszów braci Curzytek. Rozmowy trwały długo, aż w końcu przyniosły skutek. 17–letni Michał i 16–letni Bartosz przez najbliższy rok będą doskonalili swój speedway we Wrocławiu. Zostali wypożyczeni do zespołu wicemistrzów Polski na rok. BETARD Sparta Wrocław zapewniła sobie także opcję transferu definitywnego po zakończeniu okresu wypożyczenia. Wrocławski żużel na pewno zyska na powiększeniu kadry, bo zwiększy ono rywalizację w zespole. Młodzieżowcy z Rzeszowa będą mieli okazję spróbować ekstraligi, pod warunkiem oczywiście, że dostaną szansę debiutu.

Michał i Bartosz Curzytek w minionym sezonie jeździli na żużlu w barwach PSŻ Poznania.  To oznacza, że tej zimy zrobili milowy skok – z II ligi do ekstraligi, gdzie poznają żużel na najwyższym poziomie. To przeskok, który może zakręcić w głowie. Starszy z braci był podstawowym juniorem poznański “Skorpionów” i wystąpił w szesnastu spotkaniach, zdobywając z bonusami 62 punkty. Betard Sparta Wrocław zapewne liczy na podobne zdobycze punktowe.

Na zdjęciu: Bracia Curzytek i współtwórca sukcesów Sparty Andrzej Rusko podczas podpisania kontraktów

Fot.WTS.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...