Strona główna Aktualności Bezczelna kradzież w muzeum żużla. Złodzieju oddawaj pamiątkę!! Masz czas do poniedziałku!

Bezczelna kradzież w muzeum żużla. Złodzieju oddawaj pamiątkę!! Masz czas do poniedziałku!

-

Bydgoski sport żużlowy obchodzi swoje 90-lecie i z tej okazji w foyer Opery Nova trwa wystawa poświęcona bydgoskiemu speedwayowi.

Reklama

Niestety, przy okazji wystawy doszło do przykrego zdarzenia. Z manekina skradziono pamiątkową szarfę. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

“Szarfę ukradł jeden osobnik z czteroosobowej grupy. Niestety na ten moment ustawa o RODO zabrania publikowania wizerunku człowieka z monitoringu (…), dlatego na razie umieściłem go za żółtym polem. Ten człowiek i jeszcze jeden ze wspomnianej grupy byli bez maski i z innej kamery dokładnie widać ich twarze. Proszę tych czterech ludzi o oddanie eksponatu, czekam do niedzieli, godz. 17.00. Jeżeli nie oddacie, to w poniedziałek rano sprawa zostaje zgłoszona na policję wraz z całym materiałem z monitoringu, który będzie upubliczniony (…)” – informuje i zarazem apeluje do złodzieja za pośrednictwem mediów społecznościowych Jarosław Gamszej, kustosz wystawy i jej gospodarz.

Złodzieju, masz czas do poniedziałku! (fot. Facebook/J.Gamszej)

Na nagraniu widać, jak złodziej kradnie eksponat i chowa go pod koszulą. Bez trudu udało się również rozpoznać jego twarz. Jak widać, eksponaty na wystawie przyciągają nie tylko kibiców czarnego sportu, ale niestety również złodzieja.

Wystawę można zwiedzać do końca sierpnia od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-17.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...