Biało - czerwona dominacja. Rywale w ciężkim stanie

17:09, 18.10.2019 Aktualizacja: 08:15, 26.03.2020
Skomentuj
reo

Polscy żużlowcy w tym sezonie zdominowali międzynarodową rywalizację w kategorii juniorów i seniorów. Mimo że nie zdobyli złotego medalu "Speedway of Nations".

Podsumowując zdobycze medalowe 2019 najwięcej złotych krążków zdobyli Polacy - 3 ( B. Zmarzlik w IMŚ/Grand Prix, Maksym Drabik w IMS juniorów i reprezentacja Polski, wygrywając drużynowe mistrzostwa świata juniorów). Polska w mistrzostwach świata 2019 zdobyła 6 medali (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy). Druga w klasyfikacji jest Rosja z dwoma medalami (złoto SoN, brąz E. Sajfutdinowa w IMŚ/GP). Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej zajmuje Dania - 2 medale (0-1-1). Wielka Brytania i Australia zdobyły po jednym medalu. Polska jest absolutnym dominatorem. Bez zdobyczy medalowej kończą sezon m. in. Szwecja, Czechy, Niemcy.

Sytuacja na arenie międzynarodowej pokazuje, że coraz bardziej zawęża się żużlowa mapa na świecie. Już nie chodzi o sukcesy, ale samo funkcjonowanie czarnego sportu, który umiera m.in. w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Austrii i na Węgrzech.