Strona główna Aktualności Biało - czerwona dominacja. Rywale w ciężkim stanie

Biało – czerwona dominacja. Rywale w ciężkim stanie

-

Polscy żużlowcy w tym sezonie zdominowali międzynarodową rywalizację w kategorii juniorów i seniorów. Mimo że nie zdobyli złotego medalu “Speedway of Nations”.

Podsumowując zdobycze medalowe 2019 najwięcej złotych krążków zdobyli Polacy – 3 ( B. Zmarzlik w IMŚ/Grand Prix, Maksym Drabik w IMS juniorów i reprezentacja Polski, wygrywając drużynowe mistrzostwa świata juniorów). Polska w mistrzostwach świata 2019 zdobyła 6 medali (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy). Druga w klasyfikacji jest Rosja z dwoma medalami (złoto SoN, brąz E. Sajfutdinowa w IMŚ/GP). Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej zajmuje Dania – 2 medale (0-1-1). Wielka Brytania i Australia zdobyły po jednym medalu. Polska jest absolutnym dominatorem. Bez zdobyczy medalowej kończą sezon m. in. Szwecja, Czechy, Niemcy.

[bsa_pro_ad_space id=2,19,20, 26]

Sytuacja na arenie międzynarodowej pokazuje, że coraz bardziej zawęża się żużlowa mapa na świecie. Już nie chodzi o sukcesy, ale samo funkcjonowanie czarnego sportu, który umiera m.in. w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Austrii i na Węgrzech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Jason Doyle i Rune Holta: „OPR” od trenera

Dostało się dwóm czołowym zawodnikom Eltrox Włókniarza Częstochowa po przegranym meczu z Motorem Lublin (43:47). Najbardziej zawiedli Jason Doyle i Rune Holta. Australijczyk zgromadził...