Strona główna Aktualności Bjarne Pedersen podjął ostateczną decyzję

Bjarne Pedersen podjął ostateczną decyzję

-

Bjarne Pedersen zdecydował, że nadchodzący sezon będzie jego ostatnim. Duńczyk kończy karierę. Jego ostatnim klubem będzie Kolejarz Opole.

W polskiej lidze debiutował w Opolu w 1999 roku i dlatego to właśnie w Kolejarzu Opole planuje zakończyć karierę. Pedersen mówi o sobie, że przede wszystkim jest żużlowcem spełnionym. Uważa tak, ponieważ był mistrzem kraju, ścigał się w Speedway Grand Prix i reprezentacji Danii, w tym walcząc o medale Drużynowego Pucharu Świata.

– To nie była łatwa decyzja – napisał o zakończeniu kariery Bjarne Pedersen w specjalnie wydanym oświadczeniu. 25 września razem z duńskim klubem Esbjerg Vikings, którego jest kapitanem, zorganizują pożegnalne zawody. Bjarne będzie miał okazję osobiście podziękować kibicom i sponsorom, którzy przez wiele lat go wspierali.

Duńczyk na polskich torach ścigał się w barwach klubów m. in. z Torunia, Rawicza, Gdańska, Łodzi, Gniezna, Lublina. W ub. sezonie Bjarne Pedersen zdobywał punkty dla drugoligowej ekipy z Opola, z którą zimą przedłużył umowę na sezon 2020. Pedersen w 2019 wystąpił w 14 meczach Kolejarza Opole, zdobywając średnią biegową 2,14 pkt. Dzięki temu Duńczyk zajął 9 miejsce w TOP-10 najskuteczniejszych żużlowców II ligi.

Reklama

– Bjarne to przede wszystkim wielkie doświadczenie. Człowiek, który zna żużel od podszewki. Miał, przepraszam, ma bogatą karierę, gdyż wciąż jeszcze ściga się na żużlu – chwali Pedersena Hans Nielsen, coach reprezentacji Danii.

Marek Prus

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...