Strona główna Aktualności Bobcio wytłumaczy żużel przedszkolakom

Bobcio wytłumaczy żużel przedszkolakom

-

„Bobcio i mecz żużlowy”. Taki tytuł ma, prawdopodobnie pierwsza na świecie, książka o żużlu… dla dzieci. Autorką jest Marta Magdańska z Leszna. A premiera wydawnictwa, lada dzień.

– Mój syn ma 4,5 roku i jest wielkim fanem żużla. Ja z kolei uwielbiam książki dla dzieci. I szukałam takiej książki o żużlu, żeby mu kupić. Okazało się, że takiej książki w ogóle nie ma. Zażartowałam wtedy, że sama napiszę taką książkę. Żart przerodził się w czyn – mówi nam autorka.

Bohaterem książki, jest przedszkolak Bobcio. Ma wprowadzić najmłodszych w świat sportu żużlowego. Czyli obowiązujących zasad, kolorów kasków, regulaminów i przepisów. Oczywiście w przystępny sposób, tak by dotrzeć do tych najmłodszych:

-Jedynym i najważniejszym konsultantem był mój mąż. A on jest jednym z największych fanów żużla jakich znam. Był takim doradcą merytorycznym. Ale już po podpisaniu umowy z wydawnictwem, wydawnictwo konsultowało treść z różnymi ludźmi ze świata żużlowego. Chyba ta książka jest poprawna merytorycznie, bo dostaliśmy patronat wszystkich trzech lig żużlowych w Polsce. Żeby dostać taki patronat, to te instytucje musiały książkę dla dzieci dokładnie przeczytać. Zapewne uznały, że jest w porządku – tłumaczy Marta Magdańska.

Czytaj więcej  Super! Gratulacje dla "Domina"

Pierwsze recenzje przedszkolaków, są obiecujące:

– Mój syn uwielbia książkę i przegląda ją praktycznie każdego dnia, bo jest w niej sporo zdjęć i ilustracji. Używa sobie kolorowanek żużlowych, które maluje dokładnie tak jak ilustracje w książce. Ma też kolekcję mini żużlowców, którym jeździ i każe sobie czytać książkę na dobranoc. Mam nadzieję, że tak samo przyjmą ją inne dzieci, które książkę dostanę – wyjaśnia nam autorka.

Reklama

Przedsprzedaż tego wyjątkowego wydawnictwa już trwa, a lada dzień światowa premiera, pierwszej książki o żużlu dla dzieci. Będzie dostępne m.in. na stronie wydawnictwa „Nowa Baśń”, ale także w księgarniach w całej Polsce.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...