Strona główna Aktualności Bogate Wilki polują w Rybniku i Łodzi

Bogate Wilki polują w Rybniku i Łodzi

-

Wilki Krosno po awansie do eWinner 1. ligi żużlowej nie zamierzają osiąść na laurach. W sezonie 2021 drużyna ma być mocna i wywalczyć spokojne utrzymanie. Wilki polują w okresie transferowym na zawodników, którzy już ogłosili odejście z ROW-u Rybnik.

Reklama

Gwiazdą drużyny z Krosna ma być w przyszłym roku Andrzej Lebiediew. Łotysz w sezonie 2020 zmagał się z kontuzją, która sprawiła, że nie miał zbyt wielu okazji na pokazanie swoich umiejętności w PGE Ekstralidze w barwach ROW-u Rybnik. Lebiediew po raz kolejny w swojej karierze musi wykonać krok w tył i wrócić do eWinner 1. ligi. 26-latek nie będzie jednak jeździł w Rybniku, tylko w innym klubie. Wiele wskazuje na to, że trafi właśnie do Krosna.

Reklama

W sezonie 2021 drużyna ma być mocna i wywalczyć spokojne utrzymanie (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Poza Lebiediewem skład Wilków Krosno ma zasilić Mateusz Szczepaniak, który również odchodzi z Rybnika. Szczepaniak zazwyczaj był w eWinner 1. lidze mocnym punktem swoich drużyn. W 2019 roku, gdy ROW Rybnik zapewniał sobie awans do PGE Ekstraligi, był jednym z ojców tego sukcesu. Szczepaniak wykręcił wówczas średnią na poziomie 2,013 pkt/bieg.

Czytaj więcej  Andrzej Lebiediew: steki, ryby i burgery

Oprócz dwójki byłych zawodników ROW-u Rybnik, krośnianie sondują także możliwość sprowadzenia Daniela Jeleniewskiego z Orła Łódź. Wiadomo już natomiast, że w klubie zostanie Patryk Wojdyło, a odejdzie najprawdopodobniej najlepszy zawodnik 2. ligi, czyli Wadim Tarasienko.

Warto dodać, że atutem Wilków Krosno w okresie transferowym jest stabilność finansowa. Po wygranej w rozgrywkach 2. ligi, zarząd klubu już wypłacił zawodnikom wszystkie wynagrodzenia.

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...