Strona główna Aktualności Boom na żużel trwa! Lublin wybuduje nowy stadion za setki milionów

Boom na żużel trwa! Lublin wybuduje nowy stadion za setki milionów

-

W ubiegłym tygodniu miało miejsce spotkanie internetowe prezydenta Lublina z mieszkańcami. Poruszono na nim temat nowego stadionu żużlowego. Jak się okazuje kibice i zawodnicy na nowy obiekt jeszcze trochę poczekają.

Początkowo wydawało się, że nowy stadion powstanie w miejscu obecnego na Alejach Zygmuntowskich. Gotowa była już nawet odpowiednia koncepcja budowy. To jednak spowodowałoby, że Motor Lublin nie miałby gdzie jeździć w trakcie trwania rozgrywek. Stąd podjęto decyzję o zmianie planu. Jak na razie miasto najbardziej skupia się nad wyborem projektu nowego stadionu i zagospodarowania miejsca wokół niego. To ma nastąpić w obecnym lub w przyszłym roku.

Czytaj więcej  Wstyd! Czy oni zasługują na ekstraligę?

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W Lublinie kibice kochają żużel i czekają na nowy stadion

W budżecie miasta są już przeznaczone środki na dokumentację. Po dopełnieniu wszystkich formalności rozpocznie się budowa stadionu. Wiadomo już, jaką kwotę pochłonie nowy obiekt.

– To będzie inwestycja, która zapewne sięgnie wymiaru 200 mln złotych. Sprawa środków przed nami, lecz najpierw opracujmy dokumentację, potem będziemy rozstrzygać szczegółowe modele finansowania – podkreślił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, cytowany przez „Dziennik Wschodni”.

Rada miasta zatwierdziła już miejsce, w którym powstanie nowy obiekt. To część terenów po Lubelskim Klubie Jeździeckim. Stadion Motoru Lublin ma mieć pełne zadaszenie.

Reklama

Wszystko to dzieje się przy wielkim poparciu kibiców. Nic w tym dziwnego. Od czasu reaktywacji żużla w Lublinie (rok 2017) wybuchł wielki boom na ten sport. Fani licznie przychodzą na stadion dopingować swoich ulubieńców, a w sezonie 2021 miało to także odzwierciedlenie w wynikach. Wygląda na to, że za kilka lat kibice Motoru będą mogli oglądać zawody na jednym z najnowocześniejszych stadionów żużlowych na świecie.

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...