Brat kontra brat

08:27, 25.09.2019 Aktualizacja: 15:41, 20.04.2022
Skomentuj

Przemysław Pawlicki kontra jego młodszy brat Piotr. Pawliccy przeciwko sobie: nie pierwszy raz i nie ostatni.

Bracia pochodzący z Zaborowa spotkali się po przeciwnych stronach barykady w finałowym meczu play off ligi szwedzkiej. Górą okazał się Przemek, którego Smederna Eskilstuna pokonała na własnym torze Dackarnę Malilla 54:36, w której startuje "Piter". Starszy z braci zdobył 8 punktów plus 2 bonusy. Młodszemu finałowy mecz zupełnie się nie udał. W dwóch startach nie zdobył punktów i został wycofany. Zastępowali go koledzy z drużyny.

Smederana wypracowała duża zaliczkę przed rewanżem i jest faworytem dwumeczu. Podobnie jak Fogo Unia Leszno w polskiej lidze, drużyna z Eskilstuny ma szansę zdobyć trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. Bohaterem finałowego spotkania okazał się Gleb Czugunow, zdobywając dla gospodarzy 15 pkt.

Rewanżowy mecz finałowy i wręczenie medali odbędzie się dzisiaj, 25 września w Malilli. Początek zawodów o g. 19.00.

Smederna - Dackarna 54:36