Strona główna Ekstraliga Brat vs. brat, czyli Piotr i Przemysław Pawliccy

Brat vs. brat, czyli Piotr i Przemysław Pawliccy

-

Bracia przygotowują się do sezonu startów, ćwicząc indywidualnie. Przemysław Pawlicki i jego młodszy brat Piotr maja swoje sprawdzone metody treningowe. Zanim bracia Pawliccy znów spotkają się na torze, proponujemy zapoznać się z ich szczegółowymi statystykami żużlowymi. Dla porównania, który z braci jest skuteczniejszy, który posiada lepsze liczby, a nawet który posiada większe doświadczenie i ilość startów.

Wydawałoby się, że starszy z braci, 30-letni Przemek musi legitymować się lepszymi statystykami, choćby z racji tego, że dłużej ściga się na żużlu. Jak się jednak okazuje, trzy lata młodszy od niego Piotr wcale nie musi wstydzić się swoich osiągnięć. Obaj mają w dorobku tytuły drużynowego mistrza Polski, ale tylko Piotr dostąpił zaszczytu i trafił do historii sportu żużlowego, jako zwycięzca indywidualnych mistrzostw kraju. Ponadto kapitan Fogo Unii Leszno posiada lepsze wyniki od brata na arenie międzynarodowej, choćby wygraną z reprezentacją Polski w Drużynowym Pucharze Świata.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Piotr i Przemysław Pawliccy

Czytaj więcej  Którzy odeszli: Stoper zamiast ciężarów

Spójrzmy na dokonania Pawlickich w ekstralidze. Przemek zaliczył 13 sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli trzy więcej od Piotra. Stąd też po części jego lepszy wynik – legitymuje się większą ilością meczów, w których startował. Jest ich w sumie 190. Dla porównania Piotr posiada na liczniku 172 spotkania. Ale już oceniając Pawlickich pod katem skuteczności, lepszym wynikiem legitymuje się zawodnik leszczyńskich Byków. Średnia biegowa “Pitera” w 10 sezonach na torach ekstraligi wynosi 1,92 pkt. Z kolei, Przemysław Pawlicki osiągnął wynik 1,67 pkt. Unista mimo, że trzy sezony mniej od brata startuje w ekstralidze zdążył zdobyć więcej punktów – 1436. Przemek dotychczas zgromadził 1328 pkt, za to więcej od Piotra posiada bonusów – 151 (Piotr – 120).

I na koniec, to co chyba najciekawsze: Przemek kontra Piotr, czyli bezpośrednie pojedynki na torze. I tutaj lepszym zawodnikiem jest “Piter” wygrywając z bratem 11 razy. Przemek w biegach, w których przyszło mu rywalizować z “Piterem”, triumfował 8 razy. W tym jeszcze są wyszczególnione biegi nominowane: 3 razy wygrywał Piotr, 2 razy Przemysław.

Reklama

Porównanie wyników braci Pawlickich było możliwe dzięki szczegółowym i dokładnym statystykom prowadzonym przez Speedway Ekstraligę.

Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 🆚  Przemysław Pawlicki (ZooLeszcz GKM Grudziądz)

☑️ Wiek: 27 – 30

☑️ Liczba sezonów w PGE Ekstralidze: 10 – 13

☑️ Liczba meczów w PGE Ekstralidze: 172 – 190

☑️ Średnia biegowa z wszystkich sezonów w PGE Ekstralidze: 1,926 – 1,679

☑️ Liczba punktów: 1436 – 1328

☑️ Liczba bonusów: 120 – 151

🔛 Pojedynki bezpośrednie (biegi nominowane): 11 (3) – 8 (2)

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...