More
  Strona głównaAktualnościBrawo Jason Doyle! Użyczył motocykl swojemu rywalowi

  Brawo Jason Doyle! Użyczył motocykl swojemu rywalowi

  -

  Sytuacja zaskoczyła Olivera Berntzona, gdy ten dowiedział się, że dwa jego silniki utknęły na lotnisku i na zawodach Speedway Grand Prix w Togliatti nie będzie miał na czym startować. Szwed zgłosił swój problem organizatorowi zawodów, który zamiast próbować mu pomóc postraszył żużlowca karami i sankcjami, gdyby nie stanął na starcie.

  Berntzonowi z pomocą pospieszył konkurent – Jason Doyle. Australijczyk użyczył mu jeden z dwóch swoich silników, które miał do dyspozycji w Togliatti.

  Berntzon odetchnął z ulgą, że w ogóle mógł wziąć udział w treningu, bo w przypadku nieobecności wisiała nad nim groźba kary finansowej. Żużlowiec na treningu jeździł na silniku od Doyle’a.

  Czytaj więcej  Przed starciem gigantów

  – Jestem wdzięczny chłopakom, że ogarnęli temat i mogłem wystartować. Wiadomo, że lepiej byłoby pojechać na swoim sprzęcie, ale w sytuacja jaka zaistniała jestem im wdzięczny, że mnie uratowali – przekazał Oliver Berntzon dziennikarzom po zawodach w Togliatti.

  Reklama

  Szwed miał dwa silniki – jeden od Doyle’a, drugi załatwił mu gospodarz zawodów. „Oli” wielkiego wyniku nie zrobił, ale nie ma się co dziwić. Szwed na pożyczonym sprzęcie wyszarpał trzy punkty, zajmując czternaste miejsce.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...