More
  Strona głównaEkstraligaByły prezes: Zmiana trenera pomoże Włókniarzowi

  Były prezes: Zmiana trenera pomoże Włókniarzowi

  -

  Rozmowa z Marianem Maślanką – byłym prezesem Włókniarza Częstochowa

  Betard Sparta Wrocław znów będzie faworytem do złota w nowym sezonie?

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

  Bardzo mocny skład z tego sezonu został jeszcze uzupełniony Bartkiem Kowalskim. To jest poważne wzmocnienie na pozycji juniora, bo wiadomo ile znaczą młodzieżowcy, którzy potrafią zdobywać punkty. Seniorzy we Wrocławiu są znakomici i oni rzeczywiście mają bardzo duże szanse, żeby się obronić. Ale w Ekstralidze są drużyny, które nie pozwolą im tak łatwo wywalczyć to złoto.

  Rozumiem, że wśród nich Włókniarz Częstochowa?

  Oczywiście, że tak. I to nie będzie tylko awans do play off i na tym koniec. Ja myślę, że uda się Włókniarzowi osiągnąć znacznie lepszy wynik niż w tym roku. Przede wszystkim dlatego, że było w tym sezonie trochę błędów, które należy jak najszybciej wyeliminować. To był i nadal jest bardzo dobry i perspektywiczny skład i nie dziwię się, że działacze nie robili żadnej rewolucji i nie wprowadzali tu zmian. Ten sam zespół stać na zupełnie inny wynik i ja w to mocno wierzę.

  Czytaj więcej  Były zawodnik: „Sparta będzie miała ciężko”

  Właściwie jedyna zmiana to nowy trener Lech Kędziora. Prezes Michał Świącik dobrze zrobił zwalniając Piotra Świderskiego?

  Reklama

  Lech Kędziora to jest doświadczony szkoleniowiec, a to jest ważne i potrzebne, do tego, żeby zrobić porządek z częstochowskim torem. Wiemy jak to w tym sezonie wyglądało i ile było różnych głosów nawet od zawodników Włókniarza. Myśl, że to też może pomóc drużynie z Częstochowy w osiągnięciu lepszego wyniku. Skład powtarzam, jest bardzo solidny i tych zawodników stać na znacznie lepszą jazdę, niż pokazywali to w tym sezonie.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...