More
  Strona głównaAktualnościCi, którzy punktują w lidze, nie mieli kłopotów w półfinałach IMP

  Ci, którzy punktują w lidze, nie mieli kłopotów w półfinałach IMP

  -

  To jest niespodzianka dużego kalibru: Patryk Dudek odpadł z walki o medale indywidualnych mistrzostw Polski. W finale IMP nie wystąpi również jego klubowy kolega Piotr Protasiewicz. Kibice w Lesznie nie zobaczą w akcji także wychowanków Unii, którzy zimą zdecydowali się zmienić otoczenie, czyli Bartosza Smektały i Dominika Kubery.

  Dudek i wymienieni zawodnicy polegli w półfinale IMP. O ile Kubera czy Smektała mają lepsze i gorsze dni, to od „Duzersa” musimy wymagać. Reprezentant Polski, medalista mistrzostw świata i jeszcze niedawno uczestnik Speedway Grand Prix nie może przedostać się przez sito eliminacyjne IMP? Zielonogórzanin podczas turnieju półfinałowego wygrał tylko jeden bieg. Protasiewicz – okej, ma słabszy sezon, zaliczył kilka wypadków. Ma czym się tłumaczyć. „Smyk” i Kubera podobnie jak dwaj zawodnicy Falubazu rozczarowali swoja postawą.

  Czytaj więcej  Fortel w Lesznie się nie powiódł. Lublin też coś przygotuje?
  (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Na zdjęciu Janusz Kołodziej, który ma na sowim konie 4 tytuły indywidualnego mistrza Polski. Czy w tym roku wzbogaci swoja kolekcję medalową?

  Wyniki półfinałów IMP potwierdzają, że kto punktuje w lidze nie miał kłopotu przedostać się do finału IMP. Przykłady Janusza Kołodzieja, Pawła Przedpełskiego, Tobiasza Musielaka czy Jakuba Miśkowiaka to potwierdzają. Małym wyjątkiem może być Piotr Pawlicki. Kapitan leszczyńskich Byków w ostatnim czasie zawodził na ligowych torach, chociaż ostatnio coś drgnęło – w Szwecji zdobył 16 punktów i w Gnieźnie potwierdził, że zaczyna się odbudowywać. Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom Oskar Fajfer, Marcin Nowak, Mateusz Szczepaniak, na których nikt specjalnie nie stawiał.

  Oprócz zawodników, którzy zdobyli przepustki do finałów podczas zawodów w Gnieźnie i Krośnie, zapewniony udział w finale IMP mają Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak.

  Reklama

  Półfinał w Gnieźnie – czołówka/oni awansowali

  1. Paweł Przedpełski (3,3,3,2,3) 14

  2. Piotr Pawlicki (3,2,2,3,2) 12

  3. Oskar Fajfer (w,3,2,3,3) 11

  4. Szymon Woźniak (2,3,1,1,2) 9

  5. Jakub Miśkowiak (1,3,3,0,1) 8+3

  6. Marcin Nowak (2,1,2,2,1) 8+2

  7. Przemysław Pawlicki (2,1,3,2,0) 8+1

  Półfinał w Krośnie – czołówka/oni awansowali

  1. Janusz Kołodziej (3,3,3,3,3) 15

  2. Tobiasz Musielak (3,2,3,3,2) 13

  3. Mateusz Szczepaniak (3,3,2,2,1) 11

  4. Grzegorz Walasek (2,2,2,2,3) 11

  5. Wiktor Lampart (2,2,0,3,3) 10

  6. Jarosław Hampel (2,3,1,2,2) 10

  fot. Magazyn Żużel

   

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...