Strona główna Aktualności Ci, którzy punktują w lidze, nie mieli kłopotów w półfinałach IMP

Ci, którzy punktują w lidze, nie mieli kłopotów w półfinałach IMP

-

To jest niespodzianka dużego kalibru: Patryk Dudek odpadł z walki o medale indywidualnych mistrzostw Polski. W finale IMP nie wystąpi również jego klubowy kolega Piotr Protasiewicz. Kibice w Lesznie nie zobaczą w akcji także wychowanków Unii, którzy zimą zdecydowali się zmienić otoczenie, czyli Bartosza Smektały i Dominika Kubery.

Dudek i wymienieni zawodnicy polegli w półfinale IMP. O ile Kubera czy Smektała mają lepsze i gorsze dni, to od “Duzersa” musimy wymagać. Reprezentant Polski, medalista mistrzostw świata i jeszcze niedawno uczestnik Speedway Grand Prix nie może przedostać się przez sito eliminacyjne IMP? Zielonogórzanin podczas turnieju półfinałowego wygrał tylko jeden bieg. Protasiewicz – okej, ma słabszy sezon, zaliczył kilka wypadków. Ma czym się tłumaczyć. “Smyk” i Kubera podobnie jak dwaj zawodnicy Falubazu rozczarowali swoja postawą.

Czytaj więcej  Przemysław Pawlicki: „Nie dopuszczamy do siebie myśli o pożegnaniu z ligą”

(fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Na zdjęciu Janusz Kołodziej, który ma na sowim konie 4 tytuły indywidualnego mistrza Polski. Czy w tym roku wzbogaci swoja kolekcję medalową?

Wyniki półfinałów IMP potwierdzają, że kto punktuje w lidze nie miał kłopotu przedostać się do finału IMP. Przykłady Janusza Kołodzieja, Pawła Przedpełskiego, Tobiasza Musielaka czy Jakuba Miśkowiaka to potwierdzają. Małym wyjątkiem może być Piotr Pawlicki. Kapitan leszczyńskich Byków w ostatnim czasie zawodził na ligowych torach, chociaż ostatnio coś drgnęło – w Szwecji zdobył 16 punktów i w Gnieźnie potwierdził, że zaczyna się odbudowywać. Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom Oskar Fajfer, Marcin Nowak, Mateusz Szczepaniak, na których nikt specjalnie nie stawiał.

Oprócz zawodników, którzy zdobyli przepustki do finałów podczas zawodów w Gnieźnie i Krośnie, zapewniony udział w finale IMP mają Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak.

Reklama

Półfinał w Gnieźnie – czołówka/oni awansowali

1. Paweł Przedpełski (3,3,3,2,3) 14

2. Piotr Pawlicki (3,2,2,3,2) 12

3. Oskar Fajfer (w,3,2,3,3) 11

4. Szymon Woźniak (2,3,1,1,2) 9

5. Jakub Miśkowiak (1,3,3,0,1) 8+3

6. Marcin Nowak (2,1,2,2,1) 8+2

7. Przemysław Pawlicki (2,1,3,2,0) 8+1

Półfinał w Krośnie – czołówka/oni awansowali

1. Janusz Kołodziej (3,3,3,3,3) 15

2. Tobiasz Musielak (3,2,3,3,2) 13

3. Mateusz Szczepaniak (3,3,2,2,1) 11

4. Grzegorz Walasek (2,2,2,2,3) 11

5. Wiktor Lampart (2,2,0,3,3) 10

6. Jarosław Hampel (2,3,1,2,2) 10

fot. Magazyn Żużel

 

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...