Strona główna Aktualności Co dalej z telewizyjnymi transmisjami?

Co dalej z telewizyjnymi transmisjami?

-

PGE Ekstraliga posiada ważną umowę z telewizją do końca następnego sezonu. Władze spółki Ekstraliga Żużlowa na początku listopada zakończyły przyjmowanie ofert w konkursie o prawa telewizyjne na kolejne sezony. Temat współpracy z telewizją omawiano podczas na spotkaniu Głównej Komisji Sportu Żużlowego z prezesami klubów 1 ligi i 2 ligi.

Reklama

– Rozmawialiśmy o tym, jak powinna wyglądać współpraca z telewizją. Transmisje z dwóch meczów w każdej kolejce eWinner 1. Ligi w nSport+ są pewne. To wynika z umowy, ale być może uda się zrobić coś więcej. To jednak w dużej mierze zależy od klubów. W przypadku drugiej ligi jeszcze za wcześnie na konkrety. Na razie doszło do podsumowania tegorocznej współpracy z Motowizją – przekazał za pośrednictwem portalu GKSŻ jej wiceprzewodniczący Zbigniew Fiałkowski.

Czytaj więcej  Mistrzowski pokaz siły

Działacze rozmawiali nie tylko o telewizyjnych transmisjach meczów w 2021 roku, ale omawiano również bieżące sprawy związane z regulaminem rozgrywek oraz tematów licencyjnych przez które muszą przejść wszystkie kluby.

– Jest jedna drobna zmiana. Dokumenty w tym roku można składać wyjątkowo do 30 listopada, a nie do 29 listopada, który w tym roku przypada w niedzielę – tłumaczy Zbigniew Fiałkowski.

Z początkiem nowego sezonu wejdzie w życie zapis regulujący starty zawodników w ligach zagranicznych. Zawodnicy startujący w polskiej lidze w 2021 roku będą mieli ograniczone możliwości. Uczestnicy rywalizacji w PGE Ekstralidze mogą startować tylko w jednej lidze poza Polską. Zawodnicy z 1 ligi lub 2 ligi mogą poza Polska startować jeszcze w dwóch ligach poza granicami naszego kraju.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...