Strona główna Aktualności Co dalej z telewizyjnymi transmisjami?

Co dalej z telewizyjnymi transmisjami?

-

PGE Ekstraliga posiada ważną umowę z telewizją do końca następnego sezonu. Władze spółki Ekstraliga Żużlowa na początku listopada zakończyły przyjmowanie ofert w konkursie o prawa telewizyjne na kolejne sezony. Temat współpracy z telewizją omawiano podczas na spotkaniu Głównej Komisji Sportu Żużlowego z prezesami klubów 1 ligi i 2 ligi.

Reklama

– Rozmawialiśmy o tym, jak powinna wyglądać współpraca z telewizją. Transmisje z dwóch meczów w każdej kolejce eWinner 1. Ligi w nSport+ są pewne. To wynika z umowy, ale być może uda się zrobić coś więcej. To jednak w dużej mierze zależy od klubów. W przypadku drugiej ligi jeszcze za wcześnie na konkrety. Na razie doszło do podsumowania tegorocznej współpracy z Motowizją – przekazał za pośrednictwem portalu GKSŻ jej wiceprzewodniczący Zbigniew Fiałkowski.

Czytaj więcej  Przemysław Pawlicki: trochę późno, ale jest jakiś promyk nadziei

Działacze rozmawiali nie tylko o telewizyjnych transmisjach meczów w 2021 roku, ale omawiano również bieżące sprawy związane z regulaminem rozgrywek oraz tematów licencyjnych przez które muszą przejść wszystkie kluby.

– Jest jedna drobna zmiana. Dokumenty w tym roku można składać wyjątkowo do 30 listopada, a nie do 29 listopada, który w tym roku przypada w niedzielę – tłumaczy Zbigniew Fiałkowski.

Z początkiem nowego sezonu wejdzie w życie zapis regulujący starty zawodników w ligach zagranicznych. Zawodnicy startujący w polskiej lidze w 2021 roku będą mieli ograniczone możliwości. Uczestnicy rywalizacji w PGE Ekstralidze mogą startować tylko w jednej lidze poza Polską. Zawodnicy z 1 ligi lub 2 ligi mogą poza Polska startować jeszcze w dwóch ligach poza granicami naszego kraju.

Reklama


Musisz przeczytać

Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

Fogo Unia Leszno rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Treningi w sali gimnastycznej prowadzi trener Michał Turyński. W szeregach leszczyńskich Byków znalazła się liczna grupa...