Strona główna Aktualności Coś z górnej szuflady od super zawodnika

Coś z górnej szuflady od super zawodnika

-

“Zwykle nie robię tutaj osobistych rzeczy, ale musiałem się tym podzielić. Mój tata, Martin, ma 94 lata i już utknął w książce. Takie rzeczy sprawiają, że każda ciężka praca jest warta każdej minuty. Pozdrawiam, Kelv”

Reklama

Kelv to Kelvin Tatum, a powyższy cytat pochodzi z dzisiaj, z jego Twitttera. Książka, w której utknął jego tata właśnie trafiła do księgarń. To autobiografia Kelvina Tatuma. Były żużlowiec i kapitan reprezentacji Wielkiej Brytanii przedstawił swoją karierę i życie codzienne. Wspólnie z redaktorem Peterem Oakesem, który jest współautorem książki, opisali nie tylko sportową stronę i sukcesy “Kelva”, ale poświecili trochę miejsca ciekawym zdarzeniom i sytuacjom spoza żużlowego toru i spoza parku maszyn.

Kelvin Tatum ze swoją książką (fot. Curtis Sport)

…a to jego 94-letni tata (fot. Twitter Kelvin Tatum)

Tatum w latach 90. należał do zawodników ze ścisłej czołówki światowej. Swój największy sukces trochę wcześniej – w 1986 roku stanął na trzecim stopniu podium indywidualnych mistrzostw świata. Medal odbierał na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tatum dwukrotnie zdobył tytuł indywidualnego mistrza kraju. Z Powodzeniem ścigał się w plastronie reprezentacji Wielkiej Brytanii, zdobywając kilka medali, w tym złoto drużynowych mistrzostw świata w 1989 roku. Tatum po zakończeniu żużlowej kariery został komentatorem w telewizji “Sky Sports”.

Czytaj więcej  Smektała w "TŻ" tłumaczy, że przekonała go nie kasa, lecz plany i pomysł

“Opowieści z górnej szuflady” Kelvina Tatuma, to jak pisze wydawca, mieszanka emocjonalnych historii – radosnych i smutnych – z niesamowitego życia i kariery Brytyjczyka, który ścigał się na klasycznym torze i na długich torach, czyli popularnym long tracku. Przedmowę napisał czterokrotny mistrz świata Greg Hancock. Autobiografia Tatuma (196 stron) została wzbogacona wieloma zdjęciami.

Książkę można nabyć w sprzedaży internetowej. Szczegóły znajdą Państwo na stronie wydawcy “Curtis Sport”: www.curtis-sport.com (https://www.curtis-sport.com/online-store/Tales-From-The-Top-Drawer-p244855128)

fot. Curtis Sport

 

Reklama


Musisz przeczytać

Anita Włodarczyk nawet tam pamięta o żużlu

Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w rzucie młotem, przygotowuje się do sezonu na obozie w Katarze. Lekkoatletka nie kryje, że jest kibicką...