More
  Strona głównaAktualnościCzugunow nie wytrzymał obelg kibiców

  Czugunow nie wytrzymał obelg kibiców

  -

  Gleb Czugunow nie wytrzymał – ile można być poniżanym? Żużlowiec Betard Sparty Wrocław ruszył w kierunku kibiców Apatora Toruń, gdy ci wyzywali go od „ruskich kur…”.

  Do scysji doszło po meczu Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń (59:31). Rosjanin z polskim paszportem, na co dzień reprezentant naszego kraju, zareagował na obrażające go okrzyki z sektora gości. Czugunowa, który ruszył w kierunku kibiców z grodu Kopernika powstrzymały służby zawodów i koledzy z drużyny.

  – Nie pozwolę sobie – denerwował się Gleb Czugunow.

  Gleb Czugunow przyjął polskie obywatelstwo i trafił nawet do reprezentacji Polski. Startował pod biało-czerwoną flagą i deklaruje gotowość reprezentowania Polski w tym sezonie i w następnych sezonach. Mało tego, brał udział w protestach organizowanych w Moskwie przeciwko wojnie i rządom Władimira Putina.

  Reklama

  Czugunow w mediach społecznościowych zwrócił się z pytaniem do Speedway Ekstraligi, czy toruński klub czekają kary za zachowanie toruńskich kibiców i podkreślił, że od dawna jest przeciwny rządom i decyzjom władz Federacji Rosyjskiej i prezydenta Putina.

  Gleb Czugunow

  – Powodem tego jest miejsce mojego urodzenia – uważa Czugunow, odpowiadając na wulgarne okrzyki w jego stronę płynące z sektora gości w niedzielny wieczór na Stadionie Olimpijskim.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...