Strona główna Aktualności Czy Stal Gorzów pójdzie za ciosem? Bo Włókniarz z zadyszką

Czy Stal Gorzów pójdzie za ciosem? Bo Włókniarz z zadyszką

-

W poniedziałkowy wieczór Stal Gorzów podejmie Włókniarza Częstochowa w zaległym spotkaniu żużlowej PGE Ekstraligi. Gorzowianie mają szansę odnieść drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni, bo wczoraj pokonali Motor Lublin.

Reklama

Zespół z Gorzowa w spotkaniu z Motorem Lublin odniósł dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020. Teraz jednak 9-krotni mistrzowie Polski mają szansę pójść za ciosem, bo podejmują nierówno jadący Włókniarz Częstochowa. Przypomnijmy, że już raz częstochowianie gościli w tym roku w Gorzowie, ale wówczas mecz przy stanie 32:28 przerwała awaria prądu.

Jeśli Włókniarz marzy o zwycięstwie w poniedziałkowym spotkaniu, to na pewno musi się obudzić Jason Doyle. Jego postawa w ostatnich meczach przyprawia o ból głowy trenera Marka Cieślaka. Jednak pocieszeniem wydaje się fakt, że Doyle lepiej w tym sezonie radzi sobie na wyjazdach, więc jest szansa, że poprawi swoją dyspozycję względem ostatniego domowego spotkania z Falubazem Zielona Góra, w którym wywalczył tylko 2 punkty i bonus.

Czytaj więcej  Marek Cieślak: zdołowany Jason Doyle siedzi w busie i płacze

Zespół z Częstochowy złapał małą zadyszkę, co pokazuje ostatni mecz na własnym torze z Falubazem oraz remisowe spotkanie w Grudziądzu. W żadnym spotkaniu nie można mieć zastrzeżeń do Fredrika Lindgrena, bo nawet Leonowi Madsenowi przytrafiły się dwa słabe mecze z rzędu.

Pod wodzą mistrza?

Gospodarzy do wygranej będzie starał się poprowadzić Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata w meczu z Motorem Lublin wywalczył 18 punktów. Jeśli podobnie jak w meczu z Motorem pojadą stranieri gorzowian, czyli Jack Holder, Niels K. Iversen oraz Anders Thomsen, to Stal powinna wygrać.

Stal pójdzie za ciosem? (fot. Magazyn Żużel)

Poniedziałkowy mecz powinien być wyrównany, więc całkiem możliwe, że o końcowym rezultacie mogą decydować juniorzy. Obie drużyny mają w swoich składach utalentowaną młodzież. Na tę chwilę lepiej punktują juniorzy z Częstochowy, ale gorzowianie jadą na własnym torze i to powinno być ich atutem w wyścigu juniorskim.

Czytaj więcej  Gorzów oddycha z ulgą. Stal pokonała Motor. Zmarzlik na osiemnastkę!

Przewidujemy, że spotkanie rozstrzygnie się w biegach nominowanych. Według nas minimalnym faworytem spotkania jest Stal Gorzów.

Początek meczu o godz. 20:30. Transmisja w Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak

10. Bartosz Zmarzlik

11. Niels Kristian Iversen

12. Krzysztof Kasprzak

13. Anders Thomsen

14. Wiktor Jasiński

15. Rafał Karczmarz

Eltrox Włókniarz Częstochowa:

1. Jason Doyle

2. Paweł Przedpełski

3. Fredrik Lindgren

4. Rune Holta

5. Leon Madsen

6. Jakub Miśkowiak

7. Mateusz Świdnicki

Musisz przeczytać

A jednak Pawlicki w GKM Grudziądz!

Nie miał lekkiego życia w tym sezonie, ale jak przystało na prawdziwego mężczyznę, spróbuje naprawić to, co zepsuł. Przemysław Pawlicki dostał kolejną szansę. W...

W Lesznie to nie działa