More
  Strona głównaAktualnościCzy w rewanżu starsi koledzy dotrzymają kroku juniorom?

  Czy w rewanżu starsi koledzy dotrzymają kroku juniorom?

  -

  Jak to się stało, że częstochowskie Lwy wypuściły prowadzenie w meczu z Moje Bermudy Stalą Gorzów i w efekcie zamiast wygranej musiały zadowolić się remisem? Włókniarz przed rewanżem na własnym torze i tak znajduje się w bardzo dobrej sytuacji.

  Goście na gorzowskim torze prowadzili 37:29 i znajdowali się na autostradzie do zwycięstwa. Świetnie radzili sobie juniorzy Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki oraz stranieri – Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Punktował Bartosz Smektała, tylko Kacper Woryna miał kłopoty i pojechał fatalnie.

  Czytaj więcej  Dzisiejszy mecz w Lesznie pod specjalnym nadzorem

  W 12. wyścigu prowadzącego Smektałę wyprzedził Martin Vaculik, natomiast jadący na trzeciej pozycji Świdnicki niespodziewanie zaliczył wypadek. Gorzowianie po tym wyścigu jeszcze bardziej uwierzyli, że mogą odwrócić losy meczu. I w następnych biegach zniwelowali straty do czterech oczek.

  Włókniarz Częstochowa
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Liderem drużyny okazał się 21-letni Jakub Miśkowiak (z prawej)

   

  Przed ostatnim biegiem, częstochowianie posiadali przewagę czterech punktów – 44:40. W ostatnim pojedynku koncertowo pojechali Szymon Woźniak i Bartosz Zmarzlik, ratując swój zespół przed porażką. mecz zakończył się remisem 45:45. Włókniarz roztrwonił przewagę punktową w drugiej części zawodów i aż trudno uwierzyć, że dał sobie wyszarpać prowadzenie.

  Czytaj więcej  Czy Stal Gorzów pójdzie za ciosem? Bo Włókniarz z zadyszką

  Lwy po raz kolejny pokazały, że ich siłą jest mocna formacja juniorska. Liderem drużyny okazał się 21-letni Miśkowiak, który w pięciu biegach zdobył 12 punktów plus 1 bonus. Para zawodników do lat 21 Włókniarza zdobyła łącznie 19 punktów, porównując do dorobku punktowego juniorów Stali (4 pkt) robi różnicę.

  Cóż z tego, gdy starsi koledzy Miśkowiaka i Świdnickiego, nie zdołali utrzymać wypracowanej przewagi. To jednak nie zmienia faktu, że remis w korzystniejszej sytuacji stawia drużynę z grodu pod Jasną Górą. Włókniarz będzie faworytem niedzielnego rewanżu.

  Reklama

  Oto dorobek punktowy zawodników w piątkowym meczu w Gorzowie. Sami możecie ocenić, kto pozytywnie zaskoczył, kto zawiódł i rozczarował.

  Moje Bermudy Stal Gorzów

  9. Szymon Woźniak (1*,1,3,3,3,1,3) 15+1

  10. Patrick Hansen (0,0,0) 0

  11. Martin Vaculik (2,1,3,0,3,3) 12

  12. Anders Thomsen – zastępstwo zawodnika

  13. Bartosz Zmarzlik (3,2,2,1,3,2*) 13+1

  14. Oskar Paluch (2,0,0) 2

  15. Mateusz Bartkowiak (1*,0,1) 2+1

  16. Wiktor Jasiński (1,0) 1

  zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

  1. Leon Madsen (3,3,2,2,0) 10

  2. Bartosz Smektała (0,1,1*,2,2) 6+1

  3. Kacper Woryna (0,0,1,0,1*) 2+1

  4. Jonas Jeppesen () –

  5. Fredrik Lindgren (2,1*,2*,2,1) 8+2

  6. Jakub Miśkowiak (3,3,2,3,1*) 12+1

  7. Mateusz Świdnicki (0,2*,2,3,U) 7+1

  8. Kajetan Kupiec () –

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...