Strona główna Aktualności Dało nam przykład RzTŻ Rzeszów jak zwyciężyć możemy! Zaszczep się!

Dało nam przykład RzTŻ Rzeszów jak zwyciężyć możemy! Zaszczep się!

-

Czy nam się to podoba czy nie, tylko powszechne szczepienie może sprawić, że stadiony ponownie wypełnią się kibicami. Taka jest prawda!

Reklama

– Jest szczepionka, więc jest nadzieja, że wrócimy na stadiony – mówił mi wczoraj sąsiad, który już nie może doczekać się żużlowego sezonu. Pragnienie kibicowania i obecności na zawodach jest u niego tak duże, że aż przebiera nogami. Przez cały rok żużel oglądał tylko w telewizji i informacje czerpał z internetu. Pan Stanisław mówi z nadzieją: “tylko żeby ludzie chcieli się szczepić – dla własnego dobra i dla dobra wszystkich”.

Czytaj więcej  Sebastian Niedźwiedź: odbudować się po Wandzie

Szczepionki kosztują, ale akurat ten temat ogarnia Unia Europejska i władze państwowe. My bezpośrednio z własnej kieszeni nie wydajemy, tylko mamy skorzystać. Lekarze i specjaliści zapewniają, że szczepienie i szczepionka są bezpieczne – tylko korzystać. Owszem, antyszczepionkowcy, głównie w internecie, podnoszą larum i straszą konsekwencjami przyjęcia leku. Nie mają żadnych sensownych argumentów, tylko wymyślają, żeby wprowadzić zamieszanie. Takie działanie do niczego nie prowadzi. Chyba, że zależy im, by Covid rozłożył nas wszystkich, położył na łopatki gospodarkę i inne dziedziny życia, w tym nasz ukochany czarny sport.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

Związki sportowe, kluby i stowarzyszenia w szczepionce widzą nadzieję. Podobnie wygląda sytuacja w branży muzycznej. Ilość koncertów i festiwali zaplanowanych na 2021 rośnie cały czas. Organizatorzy imprez twierdzą, że są całkiem uzasadnione powody do optymizmu. Szczepionka jest pierwszym z nich. Choć są też problemy. Chodzi o dostępność do leku. Dlatego środowisko medyczne podnosi sceptyczne głosy, co do rzeczywistego terminu zaszczepienia większości populacji. Niemniej jednak szczepionka już jest i może stanowić nasz bilet wejścia na koncert, na zawody sportowe, do kina, do teatru.

Kluby żużlowe nie pozostają obojętne na fakt, że szczepionka jest już w Polsce. Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe pod koniec roku 2020 zainicjowało akcję i mam nadzieję, że pozostałe kluby, także Polski Związek Motorowy, Ekstraliga Żużlowa spółka z o.o. włączą się do akcji i zaczną promować i zachęcać kibiców, rodaków, społeczeństwo, by skorzystali ze szczepień. Drugoligowy RzTŻ proponuje swoim kibicom, którzy się zaszczepią, karnety na sezon 2021 za połowę ceny.

Czytaj więcej  Sławomir Kryjom: Sparta Wrocław bez fazy play-off

“Mamy trudne czasy, ale jest szansa na powrót do normalności! Wszystko, co rozpoczęliśmy z końcem 2019 roku robimy dla Was – kibiców rzeszowskiego speedway’a. Mając na uwadze Wasze zdrowie oraz fakt, że najlepsze żużlowe widowiska są przy pełnych trybunach, chcemy zachęcić do szczepień przeciwko koronawirusowi. Promujemy szczepienia, bo jesteśmy przekonani, że to jedyna droga, aby wygrać z pandemią i wiosną spotkać się na trybunach w pełnym gronie, bez ograniczeń! Już niebawem wprowadzamy do sprzedaży karnety na sezon 2021. Dla wszystkich osób, które okażą “paszport zaszczepionego” przygotowaliśmy 50% zniżkę na karnet.”

Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański niedawno zapowiedział, że na pewno się zaszczepi – co więcej, zastanawia się, żeby zaszczepić wszystkich żużlowców. Nie ukrywam, że po deklaracji Szymańskiego o szczepieniu zaskoczył mnie internetowy hejt, który wylał się na niego. Ludzie, zacznijcie racjonalnie myśleć, zaufajcie lekarzom i specjalistom, a nie hejterom. Niech już w końcu wróci normalność, wróci żużel jakim pasjonowaliśmy się z trybun – bez obostrzeń, a nie tylko sprzed telewizora.

Brawo RZtŻ. Czekamy na kolejne akcje nie tylko w Rzeszowie, ale w całej żużlowej Polsce – walczymy z pandemią!

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie