Strona główna Aktualności Dariusz Śledź: trzeba przyznać, że zaskoczył

Dariusz Śledź: trzeba przyznać, że zaskoczył

-

W piątkowy wieczór Betard Sparta Wrocław zmierzy się z GKM-em Grudziądz. Trenerzy zespołów podali już awizowane składy na to spotkanie. Zaskoczył w szczególności trener wrocławian – Dariusz Śledź.

Reklama

Pod numerem 10 znalazł się Mateusz Panicz, czyli młodzieżowiec Sparty. Zasłona dymna? Spodziewamy się, że nie ujrzymy tego zawodnika na torze. Pytanie tylko, jak trener Śledź zamierza zaskoczyć grudziądzan. Równie dobrze już teraz w składzie mógłby znajdować się Chris Holder, który w poprzedniej kolejce spisał się przyzwoicie. Tak się jednak nie stało i można domniemywać, że w składzie Sparty jeszcze poważnie wszystko może się zmienić. Trzeba bowiem przypomnieć, że w zestawieniu meczowym można dokonać dwóch zmian.

Obawy trenera

Czyżby jednak trener miał obawy, czy Holder dotrze do Wrocławia? Następnego dnia zainauguruje rozgrywki eWinner 1.liga i Holdera czeka mecz u siebie z Gnieznem. Obecnie w szeregach gospodarzy meczu na Stadionie Olimpijskim nie ma również Daniela Bewley’a. Brytyjczyk może jednak jeździć pod numerem 16 jako rezerwowy.

Czytaj więcej  Betard Sparta Wrocław idzie na całość i za to zapłaci

Na razie 21-letni zawodnik ma ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Mimo zawirowań wokół nadziei brytyjskiego żużla, władze Sparty oraz jej kibice liczą, że Bewley się odbuduje. Tym bardziej, że ostatnio pospieszył mu z pomocą sprzętową Tai Woffinden.

Dariusz Śledź
Dariusz Śledź zestawiając skład na Grudziądz zaskoczył. Zasłona dymna? (fot. Magazyn Żużel)

Być może trener Dariusz Śledź planuje odsunąć od składu Australijczyka Maxa Fricke’a. W awizowanym zestawieniu można go znaleźć pod numerem 12, ale jego kiepska postawa w poprzednich meczach sprawia, że może stracić miejsce w składzie. Fricke był szykowany w Sparcie do roli lidera, a na razie ma średnią biegopunktową na poziomie 0,636 pkt/bieg. Gorszą średnią ma tylko Mateusz Tudzież – młodzieżowiec ROW-u Rybnik.

Dopiero w piątek dowiemy się, kto ostatecznie pojedzie w meczu. My obstawiamy, że Max Fricke dostanie jeszcze jedną szansę, a Mateusza Panicza mimo wszystko zastąpi Chris Holder. Obecnie Dariusz Śledź próbuje sztuczkami taktycznymi wprowadzić zakłopotanie w szeregach rywali i dlatego wystawia taki, a nie inny skład awizowany. Najbliższy mecz zapowiada się bardzo ciekawie, bo zarówno Sparta, jak i GKM potrzebują punktów jak tlenu.

Początek piątkowego spotkania o godzinie 20:30. Transmisja w Eleven Sports 1.

Składy awizowane:

MRGARDEN GKM Grudziądz:

1. Nicki Pedersen

2. Krzysztof Buczkowski

3. Kenneth Bjerre

4. Przemysław Pawlicki

5. Artiom Łaguta

6. Denis Zieliński

7. Damian Lotarski

Betard Sparta Wrocław:

9. Maciej Janowski

10. Mateusz Panicz

11. Maksym Drabik

12. Max Fricke

13. Tai Woffinden

14. Michał Curzytek

15. Gleb Czugunow

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...