Strona główna Aktualności David Bellego o transferze do Unii Leszno

David Bellego o transferze do Unii Leszno

-

David Bellego zebrał bardzo dobre oceny za swój występ w drugiej części rywalizacji o “Speedway of Nations” w Manchesterze. Niektórzy zaczęli mówić o nim “czarny koń” turnieju.

– Pojechałem jak umiałem, starałem się, jakoś to wyglądało – mówi David Bellego, który w drugim turnieju finałowym “SoN” zdobył 21 punktów. Przegrał tylko dwa wyścigi. Może gdyby jego partner z pary Dimitri Berge dorzucił więcej niż dwa oczka, to “Trójkolorowi” mogli być bardziej szczęśliwi i usatysfakcjonowani wynikiem.

Czytaj więcej  Komu "dziką kartę" SGP?

– My nie byliśmy ani wśród faworytów, ani wśród kandydatów, którzy mogą wywrócić klasyfikację. Dla nas start w finale i możliwość rywalizacji z najlepszymi, to już jest sukces – zauważa David Bellego, który jest liderem reprezentacji, a w przyszłym roku czeka go debiut w PGE Ekstralidze, najsilniejszej żużlowej lidze na świecie.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) David Bellego zebrał bardzo dobre oceny za swój występ w Manchesterze

Francuz ustalił warunki współpracy z Fogo Unią Leszno. 1 listopada będzie mógł podpisać kontrakt.

– Dla mnie to jest duża sprawa – mówi o transferze do Unii David Bellego. – Wyzwanie i jednocześnie zaszczyt. Chcę się sprawdzić. Zawsze marzyłem o ściganiu z najlepszymi na świecie.

Bellego podkreśla, że był zaskoczony propozycją z Leszna reprezentowania najbardziej utytułowanego klubu w polskiej lidze.

Reklama

– Jeszcze niedawno jeździłem w drugoligowym Poznaniu, ostatnio w pierwszoligowej Bydgoszczy. Teraz ekstraliga. Muszę być bardzo dobrze przygotowany – zapowiada Francuz.

Bellego w Lesznie ma uzupełnić lukę w składzie po odejściu Emila Sajfutdinowa do eWinner Apatora Toruń.

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...