More
  Strona głównaZawodnicyDimitri Berge. To on poprowadził Diabły do awansu

  Dimitri Berge. To on poprowadził Diabły do awansu

  -

  W cyklu Biografie zawodników

  Dimitri Berge urodził się 5 lutego 1996 roku. W żużlu jest niezwykle wszechstronnym zawodnikiem. Z sukcesami ścigał się na trawie oraz w Longtracku. Z biegiem czasu bardziej zaangażował się w klasyczny speedway.

  W 2013 roku Berge po raz pierwszy pokazał się szerszej publiczności. Zajął 8. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów. Trzy lata później zwyciężył w zawodach tej rangi. Bardziej skupiał się jednak na występach w innych odmianach żużla. Z pewnością wynikało to z faktu, że Longtrack i żużel na trawie były bardziej popularne we Francji od klasycznej odmiany tego sportu.

  Czytaj więcej  Piotr Pawlicki. Jednego brakuje do pełni szczęścia

  Jeśli chodzi o trawiasty speedway, to Dimitri Berge największy sukces odniósł w 2018 roku, gdy został mistrzem Europy. W jeździe na długim torze brylował jeszcze bardziej. Po brązowym medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata w 2015 roku oraz srebrnym w 2018 roku przyszedł czas na złoto. Medal z najcenniejszego kruszcu Berge wywalczył w sezonie 2019.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

  Wtedy też podjął decyzję o skupieniu się na żużlu klasycznym. Warto podkreślić, że już w 2017 roku zadebiutował w polskiej lidze w pierwszoligowej Stali Rzeszów. Odjechał cztery spotkania, lecz bardziej jego dyspozycję można było oceniać w następnych latach. Francuz w latach 2018-2020 reprezentował Polonię Bydgoszcz.

  Skuteczny był szczególnie w sezonie 2019. Wówczas zakończył sezon ze średnią 2,03 pkt/bieg. Wraz z zespołem awansował do eWinner 1. Ligi. Berge miał przebłyski dobrej formy, ale zazwyczaj prezentował się bardzo nierówno. Był czas, kiedy tracił miejsce w składzie.

  Reklama

  Na sezon 2021 Berge nadal miał kontrakt z Polonią, ale w trakcie sezonu został wypożyczony do Trans MF Landshut Devils. Francuz w pełni odżył, wreszcie pokazując pełnię swojego talentu. W rozgrywkach drugoligowych tylko trzy razy mijał linię mety na ostatniej pozycji. Był najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze, punktując na poziomie 2,54 pkt/bieg. W dodatku zespół z Landshut awansował do wyższej klasy rozgrywkowej.

  W 2022 roku Dimitri Berge nadal ma reprezentować Trans MF Landshut Devils. Znów nastąpi weryfikacja jego umiejętności w eWinner 1. Lidze.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...