Strona główna Aktualności Dlaczego Chris Holder, a nie Jason Doyle?

Dlaczego Chris Holder, a nie Jason Doyle?

-

Takie pytanie zadają sobie pytanie kibice eWinner Apatora Toruń. Władze beniaminka ekstraligi postawiły na Holdera, chociaż to Doyle legitymuje się lepszymi wynikami.

Reklama

Chris Holder jest związany z Apatorem od 2008 roku. Przez ten czas stał się zagraniczną ikoną Aniołów, chociaż sportowo miał lepsze i gorsze okresy w swojej karierze. W 2012 roku sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza świata. Za to ostatnie lata nie były już tak udane. Zdarzało się, że zawodził, ale zawsze mógł liczyć u kierownictwa klubu na kredyt zaufania.

Czytaj więcej  Sparta wygrała, bo otrzymała dzisiaj pomoc z nieba! Dosłownie!

Chris Holder i jego młodszy brat zostali w grodzie Kopernika nawet gdy Apator spadł do 1 ligi. W tym czasie jeden z filarów toruńskiego zespołu – Jason Doyle – postanowił kontynuować karierę w ekstralidze, mimo że miał ważny kontrakt z Apatorem. Toruński klub wypożyczył Doyle’a do Włókniarza Częstochowa.

Czytaj więcej  Jeden za dwóch: czyli Doyle za „Smyka” i „Domina”!

Sytuacja zmieniła się o 180 stopni, gdy Speedway Ekstraliga wprowadziła zapis w regulaminie o obowiązkowym starcie zawodnika do lat 24. Włókniarz nie był zainteresowany kontynuowaniem współpracy z Australijczykiem. Doyle wrócił do Apatora. Musiał poczekać na decyzję, gdyż torunianie musieli wybierać.

Chris Holder (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Reklama

Jason Doyle (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Apator zdecydował, że w Apatorze zostanie Chris Holder (śr. bieg 1,74 w 13 meczach ekstraligi jako gość w Sparcie w 2020 roku), natomiast Doyle (śr.bieg 2,00 w 13 meczach dla Włókniarza w 2020) musi poszukać sobie nowego miejsca pracy. Trener Tomasz Bajerski na łamach toruńskich “Nowości” wyjaśnił szczegóły i przedstawił filozofię budowania składu na 2021 rok.

– Zespół był kompletowany na innych zasadach niż w poprzednich latach. Była koncepcja, żeby stworzyć trzon seniorski drużyny głównie na zawodnikach, których mieliśmy do tej pory do dyspozycji – wyjaśnia trener eWinner Apatora.

TOBIASZ MUSIELAK W MAGAZYNIE ŻUŻEL! POSŁUCHAJCIE!

W kadrze Apatora na 2021 mają znaleźć się bracia Holderowie, Robert Lambert, Paweł Przedpełski, Tobiasz Musielak, Adrian Miedziński i młodzieżowcy.

Lambert przyjął warunki beniaminka, natomiast trwają rozmowy z Przedpełskim, Musielakiem i Miedzińskim. Torunianie rozglądają się za zawodnikiem, który wzmocni formację juniorską.

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...