Strona główna Aktualności Długi wyrok więzienia dla byłego żużlowca

Długi wyrok więzienia dla byłego żużlowca

-

To jest bez wątpienia najostrzejszy zakręt w karierze Rafała Szombierskiego. Były żużlowiec został skazany na 9 lat pozbawienia wolności.

Były żużlowiec ROW Rybnik i Włókniarza Częstochowa spowodował wypadek drogowy w marcu 2020 roku. Rafał Szombierski prowadził samochód pod wpływem alkoholu, jadąc z olbrzymią prędkością, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem jadący z przeciwka. Szombierski zbiegł z miejsca wypadku. W wyniku kolizji ucierpiała kobieta, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Od czasu wypadku walczy o powrót do pełnej sprawności.

Czytaj więcej  Kibice w Częstochowie uciekali ze stadionu

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Rafał Szombierski w karierze przeżywał trudne momenty. Na zdjęciu wypadek w Częstochowie w 20212 rok

 

Szombierski został zatrzymany. Sprawa trafiła do sądu. Sąd wymierzył mu karę 9 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę 50 tysięcy złotych na rzecz poszkodowanej, 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Sąd nie przychylił się do wniosku obu stron – kary byłyby zbyt surowe albo zbyt łagodne. Nie realizowałyby dyrektywy kary adekwatnej do stopnia szkodliwości społecznej czynu oskarżonego – wyjaśniał sędzia Krzysztof Fojcik, cytowany przez portal rybnik.com.pl.

Reklama

Prokuratura wnioskowała o karę 13 lat pozbawienia wolności, natomiast obrońca oskarżonego o mniejszą karę od zasądzonej.

Wyrok jest nieprawomocny. 39-letni skazany nadal pozostanie w areszcie, gdyż sąd nie wyraził zgody na opuszczenie aresztu do czasu uprawomocnienia się wyroku.

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...