Strona główna Aktualności Dominika Kuberę też zabrali ze sobą

Dominika Kuberę też zabrali ze sobą

-

Gdy kilka zespołów przymierza się w tym tygodniu do zorganizowania treningów na torze żużlowym w kraju, to Motor Lublin kręci kilometry na zgrupowaniu w hiszpańskim Alicante. Podopieczni trenera Macieja Kuciapy przemierzają malowniczo położone szlaki rowerowe. Obóz ma charakter sportowy i integracyjny.

Razem z “Koziołkami” do Alicante poleciał Dominik Kubera. Mimo że obecnie formalnie nie jest zawodnikiem Motoru, ale zapewne nim będzie i już jest traktowany jako pełnoprawny członek żużlowej rodziny znad Bystrzycy.

Czytaj więcej  Wybrzeże Gdańsk: znowu taka piękna przegrana. Ale punktów za to nie ma

Zawodnicy Motoru przemierzają malowniczo położone szlaki rowerowe w okolicach Alicante (fot. Motor Lublin)

Żużlowcy pracują pod czujnym okiem prezesa Jakuba Kępy. Motor jest jednym z niewielu klubów, który odważył się skorzystać z zagranicznego wyjazdu i treningów w cieplejszym klimacie. Podobnie uczyniła Stal Gorzów, ale już na przykład Fogo Unia Leszno zrezygnowała, chociaż miała wybraną lokalizację na południu Hiszpanii (w okolicach Girony). Falubaz Zielona Góra trenował nad polskim morzem, w kraju zostały również inne zespoły – Eltrox Włókniarz Częstochowa i eWinner Apator Toruń.

Reklama

Tydzień w Alicante i treningi dwa razy dziennie stanowią ostatni etap przygotowań Motoru do sezonu. Po powrocie do kraju odbędą się treningi na torze i sparingi. Liga startuje 3 kwietnia. Pierwszym rywalem “Koziołków” w walce o punkty będzie Eltrox Włókniarz Częstochowa.

fot. Motor Lublin

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...