More
  Strona głównaAktualnościDoświadczony duński zawodnik w teamie Martina Vaculika

  Doświadczony duński zawodnik w teamie Martina Vaculika

  -

  Bjarne Pedersen zapisał swoja kartę w historii żużla. Duńczyk zakończył karierę, ale ze speedwayem nie zerwał. Pedersen współpracuje z Martinem Vaculikiem.

  – Czy tęsknię za ściganiem, za warkotem silników żużlowych? Nie tęsknię, gdyż cały czas jestem w żużlowym środowisku. Jak jesteś na bieżąco, to tak trochę, jakbyś uczestniczył w żużlowym życiu. Dzisiaj już trochę w innej roli. Ale wiadomo, że całe życie nie będziesz ścigał się z młodymi – opowiada Bjarne Pedersen.

  Pedersen na żużlu spędził, jako zawodnik, prawie ćwierć wieku.

  Bjarne Pedersen
  Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Bjarne Pedersen jeszcze w barwach Kolejarza Opole…
  Czytaj więcej  Jakub Jamróg: "Gdybym zrobił 120-130 punktów..."
  Bjarne Pedersen
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) …i obecnie w teamie Martina Vaculika

  – Pół Europy zjechałem wzdłuż i wszerz, pędząc z zawodów na zawody. I to tak co roku, odkąd pamiętam – śmieje się Pedersen. – Kiedyś w końcu trzeba było powiedzieć dość. Chociaż tak do końca się nie udało. Nadal bywam na stadionach. Nie wyobrażam sobie, żebym siedział w domu i tylko oglądał telewizję. Cieszę się, że moje doświadczenie i podpowiedzi mogą pomóc. Mam satysfakcję i zadowolenie.

  Bjarne przez wiele lat był reprezentantem kraju, występował w lidze angielskiej, szwedzkiej, polskiej i duńskiej.

  Reklama

  – Z czego najbardziej się cieszę? Chyba z tego, że kibice wciąż mnie pamiętają. To dowód, że zapamiętali moją jazdę, wyniki, itd. Co do samych wyników, to nie sposób mówić o tych największych. Nigdy nie byłem mistrzem świata, ale na przykład medale w Drużynowym Pucharze Świata, czy w lidze i indywidualnych mistrzostwach Danii, mają u mnie swoje zaszczytne miejsce – zapewnia Bjarne Pedersen.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...